Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży z włamaniem z zarzutami

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Ich łupem padło paliwo i narzędzia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowomiejscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego na terenie gospodarstwa rolnego w Szwarcenowie. Do tego zdarzenia miało dojść 14 września br., a łupem sprawców padła benzyna i olej napędowy o łącznej wartości 900 złotych.

Kryminalni ustalili sprawców tego przestępstwa, którym okazali się dwaj mieszkańcy gminy Nowe Miasto Lubawskie w wieku 19 i 20 lat. Pracując nad tą sprawą policjanci ustalili, że jeden z nich, 19 latek popełnił jeszcze jedno podobne przestępstwo. W nocy z 16 na 17 września włamał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie Skarlina, skąd ukradł olej napędowy oraz narzędzia i elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 2500 złotych.

Skradzionym paliwem sprawcy zatankowali swoje prywatne samochody. Policjanci odzyskali jednak  narzędzia i elektronarzędzia, które 19 - latek zakopał w lesie.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(lm/kh)

 

Powrót na górę strony