Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie ujął pijanego kierowcę

Policjantem jest się nie tylko w czasie służby. Nawet w trakcie codziennych, zwykłych czynności, policjant powinien być zawsze gotowy stanąć na staży prawa. Tak jak policjant z Posterunku Policji w Sępopolu, którego brak obojętności doprowadził do zatrzymania pijanego kierowcy. Funkcjonariusz, pomimo zmęczenia po nocnej służbie nie pozostał obojętny widząc siedzącego w aucie mężczyznę pijącego alkohol, ruszył za nim i zajechał mu drogę. Musiał siłą powstrzymać go przed ucieczką, a następnie przekazał mężczyznę w ręce kolegów. 63 – latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo.

We wtorek (27.09.22r.) policjant z Posterunku Policji w Sępopolu po zakończonej nocnej służbie na ul. 11-go Listopada w Bartoszycach zauważył siedzącego w VW mężczyznę pijącego alkohol. Mężczyzna napił się i ruszył. Wówczas policjant bez wahania zajechał mężczyźnie drogę i zabrał mu kluczyki. Mężczyzna nie był zadowolony, awanturował się i próbował uciec. Policjant nie pozwolił na to, zawiadomił kolegów, którzy przejęli ujętego mężczyznę. Zatrzymanym okazał się 63–latek z Bartoszyc. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a VW przekazali osobie wskazanej.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie niemniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

(mk/tm)

Powrót na górę strony