Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych kierujących w rękach policjantów

Kierowanie pojazdem znajdując się pod działaniem alkoholu w dużej mierze przyczynia się do wielu zdarzeń w ruchu drogowym. Policjanci każdego dnia kontrolują stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Eliminują kierowców, którzy wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który kierował VW znajdując się pod wpływem alkoholu.

We wtorek (27.09.2022r.) po godzinie 19:00 na ulicy Myśliwskiej w Spychowie szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 57-letniego rowerzystę. Mundurowi przebadali alkomatem mieszkańca gminy Świętajno. Okazało się, że mężczyzna kierował rowerem mając w organizmie niespełna 2 promile alkoholu. Policjanci nałożyli na 57-latka mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Tego samego dnia (27.09.2022r.) tuż przed godziną 22:00 na ulicy Sienkiewicza w Dźwierzutach policjanci szczycieńskiej jednostki zauważyli pojazd marki VW. Styl jazdy kierującego tym pojazdem wskazywał na to, że mógł on znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali samochód osobowy marki VW do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 32-latka, okazało się, że kierował pojazdem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu olsztyńskiego.

Za swoje zachowane 32-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Każdy uczestnik ruchu drogowego, również pieszy i rowerzysta, znajdując się pod działaniem alkoholu stwarza realne i bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i należytej ostrożności. Razem dbajmy o nasze bezpieczeństwo na drodze.

(as/kh)

Powrót na górę strony