Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem w ręku groził pozbawieniem życia

Mieszkaniec gminy Świętajno będąc pod wpływem alkoholu wtargnął do cudzego mieszkania, groził domownikom, naruszył nietykalność cielesną jednej z osób, zniszczył mienie oraz kierował BMW znajdując się pod działaniem alkoholu. Wobec mężczyzny sąd zastosował dwumiesięczny areszt.

W sobotę (24.09.2022r.) przed godziną 13:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który w miejscowości Jerutki wszedł na posesję osób zgłaszających i groził im pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi ustalili, że 41-letni mieszkaniec gminy Świętajno wszedł do cudzego mieszkania i pomimo kilkukrotnego wzywania do opuszczenia budynku, mężczyzna tego nie uczynił. Dodatkowo 41-latek groził przy użyciu noża osobom znajdującym się w mieszkaniu, a jednego z domowników uderzył. Mężczyzna uszkodził również drzwi i szybę w drzwiach o łącznej wartości 1500 złotych. W toku prowadzonych czynności szczycieńscy mundurowi ustalili, że 41-latek kierował pojazdem marki BMW mając w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej, gróźb karalnych, zniszczenia mienia oraz naruszenia miru domowego.

We wtorek (27.09.2022r.) wobec 41-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

(as/kh)

Powrót na górę strony