Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Iława
Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci na terenie gminy Iława. Funkcjonariusze codziennie zapoznają się z listą osób poszukiwanych i kiedy ustalili miejsce przebywania szukanego 25 – latka natychmiast tam pojechali. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Iława i przetransportowali go do zakładu karnego.
Tymczasem, aby ustalić miejsce przebywania kolejnego poszukiwanego policjanci z wydziału kryminalnego rozpytywali znajomych, a także sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. W trakcie czynności  ustalili, że 39  – latek  może przebywać w jednym z mieszkań na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali mężczyznę. Policjanci przetransportowali go  do zakładu karnego. 39 – latek spędzi  w więzieniu najbliższe 317  dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

Kętrzyn

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (26.09.2022) kilka minut przed godz. 20:00 kętrzyńscy policjanci zauważyli mężczyznę, który w miejscu publicznym spożywał alkohol. Policjanci podjęli wobec niego interwencję w związku z popełnionym wykroczeniem. Podczas legitymowania okazało się, że  mężczyzna jest poszukiwany. 21-latek poszukiwany był na podstawie nakazu zatrzymania wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za wcześniej  popełnione przestępstwo zniszczenia cudzego mienia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Wkrótce zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności. 21-latek nie uniknął również odpowiedzialności i zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym odpowie przed sądem.

(jk/ep/kh)
 

  • Poszukiwany osadzany w radiowozie przez policjantów
    Poszukiwany osadzany w radiowozie przez policjantów
Powrót na górę strony