Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała wziąć kredyt została oszukana

Policjanci cały czas ostrzegają przed oszustami! Przestępcy wymyślają coraz to nowsze metody. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy rozpoczęła się poprzez zamieszczenie na jednym z popularnych portali społecznościowych informacji o łatwej i szybkiej możliwości uzyskania kredytu. W efekcie 77 - letnia mieszkanka powiatu braniewskiego zamiast otrzymać pieniądze straciła je.

Kolejny raz oszuści wykorzystali brak wymaganej ostrożności w sieci wzbogacając się kosztem innych. 77 – letnia mieszkanka powiatu braniewskiego na jednym z portali internetowych znalazła korzystną ofertę kredytu. Kobieta kliknęła w link, a następnie podała swój numer telefonu. Po chwili za pośrednictwem komunikatora internetowego zaczęła otrzymywać wiadomości, w których instruowano ją jakich opłat musi dokonać aby uzyskać kredyt. W ten sposób pokrzywdzona, nieświadoma działania oszustów straciła ponad 10 tyś. zł. Wnioskowana pożyczka nigdy nie trafiła na jej konto, a gdy kobieta zażądała zwrotu przelanych środków kontakt z rzekomym kredytodawcą urwał się. 

Policjanci cały czas ostrzegają!

Nie ulegaj presji! Zachowaj wzmożoną czujność w stosunku do pozornie atrakcyjnych ofert! Daj sobie czas na przemyślenia, nie działaj pod wpływem emocji. To może być oszustwo! Jeżeli nawiąże z Tobą kontakt osoba, która będzie proponowała szybki zysk, ZAWSZE zachowaj czujność i zdrowy rozsądek! To może być oszust!

(ru/kh)

 

Powrót na górę strony