Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez pobłażania wobec przestępczości narkotykowej

W ciągu ostatniego tygodnia mrągowscy policjanci zatrzymali 6 osób, które posiadały przy sobie substancje zabronione. Prawdopodobnie troje z nich pod działaniem narkotyków zdecydowało się wsiąść za kierownicę samochodu. Jeden z nich przewoził jeszcze dwoje innych pasażerów, którzy również mieli przy sobie środki odurzające. Groźnie wyglądała sytuacja z czwartku (21.09.2022r.), gdzie doszło do szarpaniny mężczyzny z interweniującymi policjantami, który był prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających i kierował samochodem stwarzając zagrożenie dla osób przebywających w okolicach centrum handlowego.

W czwartek (15.09.2022r.) policjanci w Mrągowie zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierującego audi. W trakcie kontroli znaleźli przy nim dwa zawiniątka z białym proszkiem. Po zbadaniu testerem wstępnej identyfikacji narkotyków okazało się, że była to amfetamina. Mężczyzna początkowo przyznał się policjantom również do kierowania samochodem po zażyciu narkotyków, jednak później zmienił zdanie, że nie jechał pod wpływem środków odurzających. Od mężczyzny została pobrana do badań krew, na podstawie czego okaże się, kiedy mówił prawdę. Zabezpieczona substancja zostanie również przekazana do badań laboratoryjnych. Wyniki badań przesądzą o dalszych losach mężczyzny.

Tego samego dnia na podstawie materiałów operacyjnych kryminalni podczas przeszukania znaleźli u 36-letniego mężczyzny ok 50g suszu roślinnego, prawdopodobnie marihuany i ok 60g białego proszku- amfetaminy.

We wtorek (20.09.2022r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka kierującego seatem. Mężczyzna nerwowo się zachowywał, wobec czego funkcjonariusze dokładnie go sprawdzili, Okazało się, że w portfelu miał woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Funkcjonariusze skontrolowali również 21-letniego pasażera i 21-letnią pasażerkę. Przy 21-latku znaleźli pojemnik z zawartością suszu roślinnego oraz substancji w postaci białego proszku, miał przy sobie również „skręty” z zawartością suszu roślinnego. 21-letnia pasażerka miała przy sobie pojemnik z zawartością suszu roślinnego. Wszystkie osoby zostały zatrzymane, od kierującego została pobrana krew do badań, z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem po użyciu środków odurzających. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana a biały proszek to amfetamina.

W środę (21.09.2022r.) mrągowscy policjanci zostali wysłani na interwencje w okolice centrum handlowego na terenie Mrągowa. Tam zgłaszający zauważył na parkingu dziwnie zachowującego się młodego mężczyznę, który był pobudzony, co chwila wsiadał i wysiadał z auta, kręcił kółka", piszczał oponami i włączał głośno muzykę. Po dotarciu na miejsce policjanci w sklepie spotkali właściciela wskazanego samochodu. Mężczyzna przyznał się, że jest właścicielem samochodu VW, który stoi zaparkowany nie na miejscu parkingowym a na alejce między stanowiskami parkingowymi. Oświadczył, że ma awarię auta. Gdy policjanci chcieli sprawdzić jego stan trzeźwości, mężczyzna prawdopodobnie uświadomił sobie powagę sytuacji i zaczął stawiać czynny opór. Usiłował się wyrwać policjantom, szarpał ich, popychał, w końcu zaczął przytrzymywać się podwozia radiowozu pod radiowóz. Policjanci uniemożliwili mu ucieczkę. W momencie, gdy próbował schować się pod radiowozem funkcjonariusze zauważyli, jak wyrzucił pod radiowóz woreczek z suszem roślinnym, który zabezpieczyli. 23-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego był wyraźnie pobudzony, bardzo agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali go, została od niego pobrana krew celem badań czy kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. W komendzie sprawdzono jego stan trzeźwości- był trzeźwy. Po sprawdzeniu zabezpieczonego suszu testerem wstępnej identyfikacji narkotyków okazało się, że była to marihuana. Mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i w zależności od wyników badań jego krwi i posiadanej substancji, może ponieść konsekwencje za kierowanie pojazdem pod działaniem środka odurzającego oraz posiadanie narkotyków.

(pk/kh)

  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Osoba zatrzymana
    Osoba zatrzymana
Powrót na górę strony