Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drodze. Policjanci apelują o rozsądek na drodze

Policjanci nie mają pobłażania wobec nietrzeźwych kierowców i rowerzystów. Funkcjonariusze interweniowali wobec tych, którzy zdecydowali się jechać na tzw. „podwójnym gazie”.

Giżycko

W środę (21.09.2022r.) policjanci giżyckiej drogówki realizując zadania w miejscowości Upałty Małe gm. Giżycko, do kontroli drogowej zatrzymali kierującego vw golfem. Podczas kontroli okazało się, że prowadzący auto 23-letni kierowca jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, ma już zatrzymane prawo jazdy.

Z kolei w Rydzewie gm. Miłki o godzinie 20:00 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie staniu trzeźwości wykazało, że 56 – latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Rowerzysta otrzymał 2500 złotych mandatu karnego, po czynnościach został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Nidzica

W środę (21.09.2022r.) około godz. 16:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 48-latek kierujący samochodem osobowym marki VW jadąc lewym pasem ruchu nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadący w tym samym kierunku pojazd  marki Audi. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że w organizmie sprawcy kolizji drogowej krąży 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut uczestniczących w zdarzeniu oraz prawo jazdy nietrzeźwego sprawcy zdarzenia drogowego. Niebawem mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny ze swojego braku odpowiedzialności będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.
Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu giżyckiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

(ich/kh)

Powrót na górę strony