Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Lipowa – Wielbarska - Przemysłowa w Szczytnie

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Szczytnie na skrzyżowaniu ulic Lipowa – Wielbarska – Przemysłowa. Sprawcą kolizji był 89-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Toyota, którym podróżowała 40-latka wraz z 4-letnim dzieckiem.

W poniedziałek (05.09.2022r.) przed godziną 17:00 w Szczytnie na skrzyżowaniu ulic Lipowa – Wielbarska - Przemysłowa doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci wykonujący czynności służbowe na miejscu zdarzenia ustalili, że 89-letni mieszkaniec gminy Szczytno, wyjeżdżając pojazdem marki Ford z ulicy Lipowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Toyota, który poruszał się drogą z pierwszeństwem. Samochodem osobowym marki Toyota podróżowała 40-letnia mieszkanka gminy Szczytno wraz z 4-letnim dzieckiem. Na skutek zdarzenia 40-latka została przetransportowana do szpitala.  

Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia,  uczestnicy kolizji nie ponieśli poważnych obrażeń. Kierowcy Forda i Toyoty zostali przebadani alkomatem przez szczycieńskich mundurowych - byli trzeźwi. Ruch na miejscu zdarzenia odbywał się bez utrudnień.

89-letni mieszkaniec gminy Szczytno za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy o stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jedźmy spokojnie, nie spieszmy się i zawsze bądźmy wypoczęci. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

(as/kh)

  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony