Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek z narkotykami

Podczas wakacji policjanci szczególnie zwracają uwagę na dzieci i młodzieżą w trosce o ich bezpieczeństwo. Dla dwóch 16-latków nocy spacer zakończył się interwencją policyjną. Jeden z nastolatków próbował uciekać policjantom. Powód? Mefedron w jego saszetce.

Nocą (16/17.08.2022r.) policjanci patrolujący ulice Ełku zauważyli nastoletnich chłopaków, którzy nienaturalnie się zachowywali. Z troski o bezpieczeństwo policjanci wylegitymowali ich. Okazało się, że to 16-latkowie. Jeden z nich w trakcie interwencji próbował uciec policjantom. Szybko został powstrzymany, a policjanci znaleźli w jego portfelu torebkę foliową z białym proszkiem. Chłopiec twierdził, że jest to mefedron. Substancje zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych.

Teraz 16-latek za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci działają na wiele sposobów, żeby chronić dzieci i młodzież przed przestępczością narkotykową. Ten problem dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale także najbliższe otoczenie młodego człowieka, dlatego od kilku lat policjanci realizują program „Zanim będzie za późno”. To program profilaktyczno-edukacyjny adresowany do rodziców uczniów szkół, mający na celu podniesienie świadomości i wiedzy o zagrożeniach narkotykowych, co ma w konsekwencji chronić dziecko.

Apelujemy do rodziców, by szczególnie w czasie wakacji zwracali uwagę na to czy ich dzieci nie zdradzają symptomów świadczących o tym, że eksperymentują one z narkotykami. Warto zwrócić uwagę czy dziecko w swoich rzeczach nie posiada przyborów służących do zażywania środków odurzających. Naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim małe foliowe torebeczki z zapięciem strunowym z zwartością suszu roślinnego, proszku czy kryształków, szklane lufki lub leki bez recepty.

(akdn/kh)

Powrót na górę strony