Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy czujni na drodze!

Czas wakacji to dla wielu osób dalekie wyjazdy na wypoczynek. Dla policjantów to także czas wzmożonej pracy na drogach. Wysokie temperatury i długi czas spędzany za kierownicą mają znaczący wpływ na nasz organizm i mogą utrudniać koncentrację. Dlatego tak ważne są przerwy podczas podróży, bezwzględna trzeźwość, wypoczęcie i przestrzeganie przepisów drogowych.

Braniewo

W środę (10.08.2022) po godz. 19:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o nietrzeźwym uczestniku ruchu.  Z relacji dzwoniącego wynikało, że pijany rowerzysta jedzie „zygzakiem” . Mężczyzna w takim stanie zagrażał nie tylko sobie, ale i innym podróżującym, dlatego zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę i oczekiwał na przyjazd policjantów. Patrol funkcjonariuszy po zbadaniu stanu trzeźwości cyklisty potwierdził przypuszczenia kierowcy. Okazało się, że jadący jednośladem miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta został ukarany mandatem w kwocie 2 500 zł.

W opisywanym przypadku szybka reakcja policjantów była możliwa dzięki odpowiedzialnej postawie, jaką wykazał się inny kierujący. Policjanci apelują, aby nikt nie pozostawał obojętny, a w razie jakichś wątpliwości zadzwoń pod numer 112. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.


Elbląg
W środę (10.08.2022) na łuku drogi w okolicach miejscowości Kadyny. 27-letni kierujący motocyklem yamaha stracił panowanie nad jednośladem zjechał z drogi i przewrócił się. Doznał urazu nogi, a następnie trafił do szpitala. Motocyklista był trzeźwy. Nikt więcej nie odniósł żadnych obrażeń w tym zdarzeniu. Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze. Funkcjonariusze ukarali mandatowo kierowcę motocykla.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego, żółty motocykl, a w tle pracujący policjant
  Miejsce zdarzenia drogowego, motocykl

 

Ełk

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia drogowego na DK-65 na trasie Grajewo-Bogusze, do którego doszło w środę (10.08.2022) przed godziną 18.00. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letnia kierująca osobowym audi, nie upewniła się, czy jadący za nią pojazd nie rozpoczął manewru wyprzedzania i sama zaczęła wyprzedzać jadący przed nią samochód. W wyniku tego zderzyła się z dwoma pojazdami, jeden z nich dachował w przydrożnym rowie. Łącznie samochodami podróżowało siedem osób. Do szpitala trafiły trzy osoby, w tym 3-letnie dziecko. Na szczęście nie doznały poważnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierującej audi prawo jazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego, auto leżące na dachu
  Miejsce zdarzenia drogowego, auto leżące na dachu

 

Nowe Miasto Lubawskie

Do zdarzenia doszło w środę (10.08.2022) tuż po godzinie 17:00.  Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości  Jamielnik  samochód uderzył w drzewo. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 39-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna podróżował z pasażerem, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. W jego organizmie był blisko promil alkoholu. Ponadto nie posiada on uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego, samochód osobowy stojący na poboczu
  Miejsce zdarzenia drogowego, samochód osobowy stojący na poboczu

 

Olsztyn

W środę (10.08.2022) na ul. Oficerskiej Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wysłał patrol policji na zdarzenie drogowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy znajdujących się na miejscu wynikało, że kierujący samochodem osobowym Fiat Seicento potrącił 10-letniego chłopca na skrzyżowaniu. Kierowcą Fiata był 24-latek, który twierdził, że dziecko wbiegło na jezdnię. Taką wersję również potwierdzają świadkowie tego zdarzenia. 10-latek szedł razem ze swoją rodziną. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Dzieckiem zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł chłopca do Szpitala Dziecięcego. Dziecku na szczęście nic poważnego się nie stało. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, jednak sprawą najprawdopodobniej wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego, w tle pracujące służby
  Miejsce zdarzenia drogowego, w tle pracujące służby

 

W środę (10.08.2022) 36-latek kierujący pojazdem Honda, na jednym ze skrzyżowań nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” i uderzył w prawidłowo jadący drogą z pierwszeństwem samochód Seat. To nie koniec historii, ponieważ poprzez siłę uderzenia pojazd marki Seat przemieścił się na przeciwny pas, gdzie doszło do zderzenia z kolejnym prawidłowo jadącym pojazdem marki Audi. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawa trafi do sądu, gdzie będą wyjaśniane wszelkie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za niestosowanie się do znaku, sygnału lub polecenia w ruchu drogowym kierowca podlega karze grzywny albo karze nagany.

 

 • Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia aut
  Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia aut
 • Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia aut
  Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia aut
 • Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia aut
  Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia aut

 

Węgorzewo

W czwartek (11.08.2022) o godzinie 01:40 policjanci podczas patrolu na terenie gminy Budry zatrzymali do kontroli busa. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. 26-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego za popełnione przestępstwo będzie tłumaczył się przed sądem.
Za jazdę po alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

(js/js/ak/lm/mw/af/kh)

 

Powrót na górę strony