Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali przy sobie narkotyki. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki, kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze w piątek (03.06.2022r.) podczas patrolu miasta i gminy Susz zauważyli zaparkowany samochód. Policjanci postanowili wylegitymować kierującego jak i pasażera, a także skontrolować pojazd czy nie znajdują się w nim rzeczy pochodzące z przestępstwa i służące do jego popełnienia ze względu na kradzieże, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu iławskiego. W trakcie czynności okazało się, że łomów i innych narzędzi nie ma w środku, za to kierujący jak i pasażer mają przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze ustalili, że 27-latek posiadał ponad 25 gramów amfetaminy, a jego kolega miał przy sobie ponad 8 gramów amfetaminy oraz prawie gram marihuany.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcom powiatu iławskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyznom, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

(jk/kh)

Powrót na górę strony