Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brawura za kierownicą i zatrzymane prawo jazdy

Policjanci piskiej drogówki zatrzymali kierującego hondą, który na trasie Piszem a Rucianem–Nidą omal nie spowodował wypadku. Na łuku drogi kierowca ten wyprzedzał inne pojazdy i o mały włos nie zderzył się czołowo z samochodem jadącym z przeciwka. Mężczyzna kierujący hondą miał ograniczoną zdolność widzenia, bo jechał „anglikiem”. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, a póki co stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci piskiej drogówki byli świadkami bezmyślnie brawurowej i niebezpiecznej jazdy kierującego pojazdem marki Honda Accord. Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 58 między Piszem a Rucianem-Nidą. Na łuku drogi kierowca hondy zlekceważył znak A3 („niebezpieczne zakręty - pierwszy w prawo”) i postanowił wyprzedzić jadące przed nim samochody. Widoczność jaką dysponował kierujący była bardzo ograniczona, bo jechał on „anglikiem”, czyli autem z kierownicą po prawej stronie. W trakcie wyprzedzania o mały włos nie zderzył się czołowo z pojazdem jadącym z przeciwka.

Na poniższym filmie pochodzącym z policyjnego wideorejestratora, uwieczniony został moment wyprzedzania na zakręcie jednego auta przez drugie i moment uniknięcia zderzenia z autem nadjedżającym z przeciwka.

Film Nagranie z wideorejestratora policyjnego

Opis filmu: Nagranie z wideorejestratora policyjnego

Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora policyjnego (format mp4 - rozmiar 5.03 MB)

Do spowodowania wypadku zabrakło jedynie kilku centymetrów. Policjanci piskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą hondy siedział 61-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W dalszej kolejności, za swoje skrajnie brawurowe i wysoce niebezpieczne zachowanie na drodze, odpowie przed sądem.

(asz/tm)

Powrót na górę strony