Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach Warmii i Mazur

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 3 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze odnotowali 141 kolizji oraz zatrzymali 27 nietrzeźwych kierujących.


Działdowo

W sobotę (30.07.22)  w miejscowości Klonowo na terenie gminy Lidzbark patrol prewencji z Lidzbarka zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Kierujący motorowerem marki Honda podczas policyjnej kontroli wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. 35-latkowi z gminy Lidzbark policjanci przerwali dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Nietrzeźwy kierujący poniesie odpowiedzialność przed sądem.

W tym samym dniu na terenie Lidzbarka patrol ruchu drogowego z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej innego kierowcę jednośladu. Siedzący za kierownicą motocykla marki Honda nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania tym pojazdem. Policjanci powstrzymali 32-latka przed kontynuowaniem jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Następnie około godziny 20:45 na jednej z ulic w Lidzbarku policjanci działdowskiej drogówki ujawnili kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierujący Skodą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Wobec 18-letniego kierującego sporządzono dokumentację do sądu.

W niedzielę (31.07.22) w Lidzbarku na jednej z ulic patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca gminy Lidzbark. Kierujący pojazdem marki Mercedes Vito przebadany na zawartość alkoholu miał prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i przerwali mu dalszą jazdę. Sprawa trafi teraz do sądu.

Również w tym dniu, wieczorem na drodze wojewódzkiej 541 w Lidzbarku na  obwodnicy miasta doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Citroen. Obecny na miejscu zdarzenia patrol prewencji z Lidzbarka ustalił, że kierująca autem mieszkanka powiatu szczycieńskiego nie dostosowała prędkości do warunków drogowych w wyniku czego wpadła w poślizg, a następnie uderzyła autem w uliczną latarnię. Z 53-letnią kierującą podróżował 56-letni pasażer. Kierująca autem była trzeźwa, z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Działdowie. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto na drodze publicznej prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sprawcy przestępstwa obligatoryjnie sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do lat 3. Sprawca zdarzenia musi się również liczyć z karą finansową minimum 5 tysięcy złotych.


Giżycko

W sobotę (30.07.22) tuż po godz. 15:00 dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie Prażmowo – Szymonka. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący citroenem 41-latek  nie zachował bezpiecznej odległości przed jadącym przed nim pojazdem i uderzył w jego zderzak.  Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia o godz. 17:35 policjanci zostali wezwani do zdarzenia na parkingu przy ul. Daszyńskiego w Giżycku. Jak się okazało kierujący oplem vectra cofając pojazdem uderzył w zaparkowany prawidłowo samochód osobowy marki kia. Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol jednak odmówił poddania się badaniu. 34-latkowi została pobrana krew. Jeśli badanie potwierdzi zawartość alkoholu mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci zatrzymali tego dnia 59-letnią obywatelkę Niemiec, która kierując VW golfem  przekroczyła  prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Kobieta została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem w wysokości 1500 zł oraz zatrzymali prawo jazdy.

W niedzielę (31.07.22) doszło do dwóch niebezpiecznie wyglądających zdarzeń osobówek. Pierwsza miała miejsce na ul. Moniuszki na trasie Giżycko – Wilkasy. 25-latka kierująca peugeotem 207 na widok skręcającego przed nią pojazdu zaczęła gwałtownie hamować wpadając w poślizg, w wyniku czego wypadła z drogi, a następnie dachowała. Z urazem szyjnym została przetransportowana do giżyckiego szpitala. Z kobietą podróżował pasażer, któremu na szczęście nic się nie stało.

 

  • uszkodzone auto na miejscu zdarzenia drogowego

 

Drugie podobne zdarzenie miało miejsce w m. Szczybały Giżyckie. Kierujący VW bora 70-latek na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i również doprowadził do dachowania samochodu. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 1020 zł.

Iława

W piątek (29.07.22) o około godz. 13:00 w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Okazało się, że 40-latek kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W Suszu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego VW. Mężczyzna jadąc samochodem nie zastosował się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. 34-latek nie posiadał uprawnień do kierowania VW gdyż zostały mu one cofnięte. Mężczyzna również będzie odpowiadał przed sądem.

Natomiast w sobotę (30.07.22) kilka minut po godzinie 3:00 w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli kierującą oplem. W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili dane kobiety w policyjnych systemach oraz skontrolowali jej stan trzeźwości. Okazało się, że 24-latka kierowała samochodem mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej, a samochód zabezpieczyli na policyjnym parkingu. 24-latka będzie tłumaczyła się przed sądem.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w gminie Iława. Podczas czynności okazało się, że 25-latek, który kierował motorowerem nie posiadał do tego uprawnień. Tak jak i 30-latek zatrzymany w tej samej miejscowości, który kierował motorem nie posiadając prawa jazdy z kat. A. Obaj mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W niedzielę (30.07.22) policjanci w Suszu zatrzymali kolejnego kierującego. Jak ustalili funkcjonariusze 20-latek kierował fiatem nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. W trakcie badania wyszło, że 20-latek kierował samochodem mając 0,6 promila i dostarczał posiłki będąc pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu może mu dodatkowo grozić kara aresztu albo grzywny. Oprócz konsekwencji prawnych pracodawca może wobec 20-latka podjąć kroki dyscyplinarne.

Tymczasem w Iławie 37-latka nie dostosowała prędkości do warunków na drodze po czym wprowadziła smarta w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali 30-latka. Mężczyzna szukany był przez funkcjonariuszy ponieważ w poprzednią niedzielę (24.07.22) spowodował wypadek drogowy, w którym ucierpiał jeden z pasażerów. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna kierując VW podczas wyprzedzania innych pojazdów stracił panowanie nad autem po czym wjechał do rowu i wywrócił pojazd. 30-latek  nie zainteresował się stanem swoich pasażerów tylko opuścił samochód i uciekł w nieznanym kierunku. Po tygodniu poszukiwań funkcjonariusze zatrzymali 30-latka i przedstawili mu zarzuty m.in. spowodowania zdarzenia drogowego, w którym został ranny pasażer, ucieczki z miejsca wypadku oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Bo jak się okazało VW nie należał do 30-latka. Mieszkaniec gminy Iława kiedyś zauważył gdzie parkowany jest samochód i chowane są kluczyki i tak podczas minionej niedzieli postanowił wspólnie z kolegami pojeździć autem. O tym, że samochód został zabrany właściciel dowiedział się dopiero po wypadku, który spowodował 30-latek.

Kętrzyn

W sobotę  (30.07.22) o godz. 19:20 w Korszach przy ul. Mickiewicza policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat Brawo. Kierownicą auta okazał się pijany 47-latek. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany tego samego dnia o godz. 23.45 w  Kętrzynie przy ul. Bydgoskiej. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Podczas sprawdzania dokumentów 31-letniego kierowcy okazało się, że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 21.06.2023 roku.

Wkrótce ze swojego zachowania wytłumaczą się przed sądem. Za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

 

Lidzbark Warmiński

W niedzielę (31.07.22) przed godziną 12:00 w Ornecie na ul. Braniewskiej patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym Audi. Kierującym okazał się 60-letni mieszkaniec Gdańska. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,4 promila alkoholu w jego organizmie. Policyjne sprawdzenie wykazało także, że kierujący posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku oraz nigdy nie posiadał nawet uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym jechał 60-latek był niedopuszczony do ruchu z uwagi na posiadane tymczasowe tablice rejestracyjne, które straciły ważność. Policjanci ukarali mężczyznę za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Samochód został przekazany osobie wskazanej. Z przestępstw popełnionych w ruchu lądowym mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.


Mrągowo

W piątek (29.07.22) ok godz. 21:00 w Nowych Kiełbonkach, gm. Mrągowo policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Subaru. Funkcjonariusze od razu zauważyli, że mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. Okazało się, że wsiadł za kółko mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 50-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu mrągowskiego będzie tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę (30.07.22) przed Sorkwitami jadąc od strony Mrągowa miała miejsce kolizja VW z Volvo. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce ustalili, że 39-letni kierujący VW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu Volvo w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń. Sprawca kolizji za swoją nieuwagę został ukarany mandatem w kwocie 1300zł.

Tego samego dnia ok godz. 21:00 uwagę funkcjonariuszy zwrócił rowerzysta, który na skrzyżowaniu nie reagując na sygnalizację świetlną, przejechał przez nie, gdy sygnalizator pokazywał czerwone światło. Gdy policjanci zatrzymali go do kontroli okazało się, że 32-letni cyklista miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Rowerzysta za niestosowanie się do sygnałów świetlnych został ukarany mandatem w kwocie 500zł i za jazdę pod wpływem alkoholu 2500zł.

Następnie wieczorem na ul. Jaszczurcza Góra w Mrągowie funkcjonariusze podjęli się kontroli mężczyzny, który jechał hulajnogą elektryczną. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2500zł.

Nidzica

W piątek (29.07.22) patrol ruchu drogowego zatrzymał na terenie miasta 2 nietrzeźwych rowerzystów. 31-letni mieszkaniec gm. Kozłowo został poddany badaniu na stan trzeźwości, z którego wynikało, że w jego organizmie krąży prawie 1,6 promila alkoholu. Drugi z mężczyzn  33-letni mieszkaniec gm. Nidzica „wydmuchał” podczas kontroli drogowej 1,5 promila. W obu przypadkach kontrola drogowa zakończyła się dla sprawców wykroczeń mandatem karnym w kwocie 2500 zł. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że 33-latek jest osobą poszukiwaną na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna spędzi 12 dni w zakładzie karnym.

W sobotę (30.07.22) około godz. 20:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty na ul. Traugutta w Nidzicy. Z ustaleń policjantów wynikało, że 19-latek kierujący samochodem osobowym marki Audi włączając się do ruchu podczas wyjeżdżania z parkingu sklepowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 12-letniemu rowerzyście jadącemu ciągiem rowerowo-pieszym. Rowerzysta został opatrzony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego, a na sprawcę kolizji drogowej policjanci nałożyli mandat karny w kwocie 1500 zł.

    
W sobotę (30.07.22) około godz. 9:30  w Dobrzyniu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia. Kierujący busem marki VW przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 27 km/h. Ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że 40-letni mieszkaniec gm. Nidzica wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 40-latek nie  uniknie również odpowiedzialności za niestosowanie się do ograniczeń prędkości jazdy.

    
W niedzielę (31.07.22) około godz. 9:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 między węzłem Rączki, a węzłem Nidzica Południe. Z ustaleń policjantów wynikało, że 56-latek kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc w kierunku Gdańska nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący oraz jego 55-letnia pasażerka nie wymagali pomocy medycznej. Funkcjonariusze nałożyli na sprawcę kolizji drogowej mandat karny w wysokości 1500 zł.

 

Nowe Miasto Lubawskie

W piątek (29.07.22) ok, godz. 9:30 na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kobietę kierującą peugeotem. Jak się okazało 38-latka siedząca za kierownicą auta nie posiada prawa jazdy.

W sobotę (30.07.22) ok. godz. 17:30 w Kuligach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. 20-letni mieszkaniec gminy Grodziczno także nie posiada uprawnień do kierowania. Oboje kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Z dniem 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Z nowymi, wysokimi karami muszą się liczyć także kierujący bez uprawnień.

„Dotychczas, kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, jeśli kierowca nigdy wcześniej nie miał odpowiedniego prawa jazdy, wiązało się z wystawionym przez policjanta mandatem w wysokości 500 złotych. Od tego roku każda taka sprawa trafia do sądu, który może wymierzyć karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tysięcy złotych. Poza tym, sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.”
 

Olsztyn

W czwartek (28.07.22) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie jadąc S 7 na wysokości m. Miłomłyn zauważyli stojący w poprzek drogi uszkodzony pojazd, z którego wydobywał się dym. Kierujący znajdował się poza pojazdem, a kilkadziesiąt metrów dalej kolejne uszkodzone auto. Sytuacja była groźna, ponieważ zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej o dużym natężeniu ruchu i w każdej chwili mogło dojść do kolejnego zdarzenia drogowego. Policjanci zareagowali natychmiast - użyli nieoznakowanego radiowozu do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielili pomocy przedmedycznej jego uczestnikom. Po chwili na miejscu pojawiły się służby, w tym policyjny patrol z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 22-letni kierujący osobowym volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył osobowego peugeota. Ostatecznie uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. 22-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł oraz otrzymał 6 punktów karnych.

W piątek (29.07.22) oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w drodze na służbę na DK 51 zauważył osobową toyotę, która poruszała się całą szerokością drogi. Wzbudziło to przypuszczenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego i jechał dalej za pojazdem. Po chwili kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusz po podejściu do mężczyzny wyczuł od niego silny zapach alkoholu, następnie pomógł mu wydostać się z auta i zabrał kluczyki od auta. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu przekazał mężczyznę. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie jeden promil alkoholu. Interweniujący policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.
64-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

 

  • uszkodzone auto na miejscu zdarzenia drogowego
  • uszkodzone auto na miejscu zdarzenia drogowego
  • uszkodzone auto na miejscu zdarzenia drogowego

 

Ostróda

W sobotę (30.07.22) w Łukcie policjanci ruchu drogowego zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na rowerzystę nałożono mandat w wysokości 2500 zł.

Tego samego dnia (30.07.22) w Ostródzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowego 48-letniego kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości. Rowerzysta przebadany na zawartość alkoholu miał ponad 2 promile tej substancji w organizmie. Na sprawcę wykroczenia nałożono mandat karny w wysokości 2500 zł.

Również w sobotę (30.07.22) w Ostródzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mężczyznę, który kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2 promile w jego organizmie.      

Przypominamy, że zgodnie z początkiem tego roku wszedł w życie nowy taryfikator zwiększający kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Zgodnie z nowelizacją za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

 

Pisz

W sobotę (30.07.22) po godz. 21:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednym z rond w Piszu. Kierujący 40-latek pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Seat, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia aut. Kierowca opla miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 40-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł za spowodowanie kolizji. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

Tego samego dnia przed godz. 19:00 na terenie gminy Ruciane- Nida policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być nietrzeźwy. Rowerem jechał 60-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu 60-latek ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

W niedzielę (31.07.22) po godz. 15:00 w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz został zatrzymany do kontroli drogowej pojazd m-ki Peugeot. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. W terenie zabudowanym, 47-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, jechał z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Kierowca pojazdu za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy, a także został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500zł oraz 10 punktów karnych.

 

Szczytno

W piątek (29.07.22) w miejscowości Jedwabno doszło do kolizji drogowej, gdzie 22-letnia kobieta kierująca pojazdem osobowym marki Hyundai, podczas skręcania w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki BMW. Pojazdem tym poruszał się 35-letni mężczyzna. Osoby te nie wymagały udzielenia pomocy medycznej, były trzeźwe. Kobieta przyznała się do popełnienia wykroczenia, za co została ukarana mandatem karnym w wysokości 1 500 zł oraz 6 punktami karnymi.  

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (31.07.22) w miejscowości Dłużek (Gmina Jedwabno), gdzie pojazd osobowy marki Hyundai dachował i zjechał do przydrożnego rowu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący tym pojazdem był trzeźwy jednak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w skutek czego doszło do dachowania pojazdu, który znalazł się w rowie. Kierującym okazał się 51-letni mieszkaniec Woryt, który podróżował z pasażerami. W skutek tego zdarzenia drogowego nikt nie ucierpiał, a kierujący za spowodowanie takiego zagrożenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 złotych oraz 6 punktów karnych.

W niedzielę (31.07.22) szczycieńscy policjanci ruchu drogowego, którzy pełnili służbę na terenie miejscowości Świętajno zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h. Mężczyzna podróżował pojazdem osobowym marki Skoda. Na kierującego został nałożony mandat karny w wysokości 1 500 zł oraz 10 punktów karnych. Kierującemu zostało zatrzymane również prawo jazdy.

(jn/ich/jk/md/bs/pk/ap/lm/aj/mp/as/jm/mw)

 

Powrót na górę strony