Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego. Ich łupem padł m.in. sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Skradzione przedmioty wróciły do prawowitego właściciela. 17-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 15-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W środę (13.07.2022r.) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z budynków gospodarczych na terenie miasta. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol, który w pobliżu wskazanej posesji zauważył młodych mężczyzn przechodzących przez torowisko. Na widok funkcjonariuszy zaczęli się oni nerwowo zachowywać i próbowali uciekać. Policjanci na miejscu wylegitymowali 15 i 17-latka. Przy jednym z nich w plecaku zostały znaleziony przedmioty, jak się później okazało, pochodzące z kradzieży. Nieletni początkowo zaprzeczali, że dokonali kradzieży z włamaniem, twierdząc, że wraz z grupą znajomych zajmują się jedynie eksploracją opuszczonych budynków. Jednak w trakcie czynności przyznali się do przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że łupem sprawców padł sprzęt elektroniczny, komputer czy prawidła do butów o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Okazało się, że część rzeczy młodzież pozostawiła w pobliżu posesji podczas próby ucieczki. Ostatecznie skradziony sprzęt w stanie nienaruszonym wrócił już do prawowitego właściciela.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 17-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei o losie 15-latka zadecyduję sąd rodzinny i nieletnich.
(aj/kh)

Powrót na górę strony