Policjanci z Warmii i Mazur wśród najsilniejszych mundurowych

Policjanci z Warmii i Mazur ponownie wśród najsilniejszych! Podczas II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Martwym Ciągu nie mogło zabraknąć przedstawicieli garnizonu warmińsko-mazurskiego. Dwaj policjanci - z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi - nie tylko wzięli udział w zawodach, ale odnieśli w nich sukcesy indywidualnie i drużynowo.

W sobotę i niedzielę (09-10.07.2022r.) we Wrocławiu odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w martwym ciągu. Wśród uczestników znaleźli się również poilcjanci z Warmii i Mazur, którzy udowodnili, że są jednymi z najsilniejszych policjantów w Polsce.

Sierż. Przemysław Kawczyński służbę na co dzień pełni w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. W zawodach wystartował w kategorii wagowej do 82,5 kg. Nie dość, że wystartował, to zajął w niej 2 miejsce w klasyfikacji służ mundurowych podnosząc ciężar 245 kg.

Kolejny policyjny siłacz służy w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi w Wydziale Kryminalnym. Podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w ostatni weekend dwukrotnie stawał na podium. Zajął II miejsce w kategorii wagowej do 125 kg. Srebrny medal wywalczył podnosząc ciężar 275 kilogramów w martwym ciągu.

Obaj policjanci przyczynili się do sukcesu Reprezentacji Polskiej Policji, która podczas zawodów zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych!

Kolejnym wyzwaniem będą Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym, które odbędą się już w październiku na Słowacji.  Naszym kolegom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!