Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodziną, znieważył policjantkę i kierował autem w stanie nietrzeźwości. Został aresztowany

Cztery zarzuty usłyszał 39–latek, który jest podejrzany o popełnienie takich przestępstw, jak znęcanie się nad rodziną, znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych, a także wywieranie wpływu groźbą na czynności urzędowe funkcjonariusza oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Giżycki sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Mieszkaniec powiatu giżyckiego postanowieniem giżyckiego sądu został aresztowany na trzy miesiące za to, że m.in. od stycznia 2021 roku znęcał się psychicznie nad swoimi rodzicami oraz partnerką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał w domu awantury, podczas których wyzywał najbliższych, groził im pozbawieniem życia, niszczył wyposażenie mieszkania, a ponadto ojca i partnerkę szarpał, popychał i bił po głowie i całym ciele. Domowy oprawca oprócz pastwienia się nad najbliższymi, sięgnął po telefon i wysyłał policjantce w trakcie wykonywania przez nią czynności służbowych wulgarne smsy na telefon służbowy oraz nagrywając się na pocztę telefonu służbowego, groził funkcjonariuszce pozbawieniem życia i próbował wywrzeć na nią wpływ i zmusić do zaniechania podejmowanych czynności służbowych. W trakcie toczących się spraw wobec mężczyzny doszło do kolejnego zdarzenia z jego udziałem. W czwartek (07.07.2022) jadąc przez miejscowość Grajwo koło Giżycka doprowadził do dwóch kolizji z innymi pojazdami. Nie zatrzymując się do kontroli drogowej skierował się na ulicę Obwodowa w Giżycku, gdzie doprowadził do kolejnego zdarzenia i czołowo uderzył w radiowóz policyjny. Po zatrzymaniu 39–latka okazało się, że był pijany, jednak nie poddał się badaniu, w związku z czym została od niego pobrana krew do badania.

Mężczyzna ostatecznie przyznał się do zarzucanych mu czynów, nie kwestionował swojego zachowania. Giżycki sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 39–latek już trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na zakończenie toczącego się wobec niego postępowania.

(ich/tm)

Powrót na górę strony