Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostródzcy kryminalni nie zwalniają tempa

Policjanci wydziału kryminalnego ostródzkiej Policji w miejscowości Kraplewo, gm. Ostróda zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przewoził około 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Ostródzcy kryminalni w wyniku przeprowadzonych czynności namierzyli i zatrzymali 59-latka, który swoim autem osobowym marki skoda przewoził nielegalne wyroby tytoniowe. W jego pojeździe zabezpieczonych zostało 1000 paczek papierosów.

Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli kolejne 2110 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Dodatkowo w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawniono pistolet gazowy.

Straty, na jakie zostałby narażony Skarb Państwa, gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, to około 60 tysięcy złotych.

59-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego za popełniony czyn grozić mu może kara grzywny lub też kara pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie broni palnej co również jest przestępstwem

To kolejny w ostatnim czasie sukces ostródzkich policjantów w zakresie zwalczania przestępstw gospodarczych.

(mp/kh)

Powrót na górę strony