Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętajmy o odblaskach!!!

Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Stąd powinni czynić wszelkie starania, aby na drodze być jak najbardziej bezpiecznym. Ważne znaczenie odgrywają elementy odblaskowe. Sprawiają, że pieszy jest widoczny, a zatem bezpieczny. Zapomniał o tym jeden mieszkaniec gminy Szczytno, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

W czwartek  (30.06.2022r.) 54-letni mieszkaniec gminy Szczytno „spacerował” drogą bez żadnego elementu odblaskowego, co wzbudziło uzasadnione zaniepokojenie tym faktem innego uczestnika ruchu drogowego, który wezwał na miejsce patrol policji. Okazało się, że mężczyzna nie miał przy sobie żadnego elementu odblaskowego.

Za brak posiadania elementów odblaskowych na mężczyznę nałożono mandat karny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy zobowiązany jest nosić odblaski po zmierzchu poruszając się drogą poza obszarem zabudowanym. Element odblaskowy powinien być tak umieszczony, aby był widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

(jm/kh)

Powrót na górę strony