Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na Warmii i Mazurach

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Dlatego już po raz szósty wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające nad wodą – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Natomiast adresatami pośrednimi są zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne).

Inauguracja akcji miała miejsce15 czerwca br. w Olsztynie na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Ukiel obok budynku, w którym mieści się posterunek Policji. Relacja z tego wydarzenia znajduje się na naszej stronie
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/94716,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-Inauguracja-akcji-w-Olsztynie.html

 

 

Spotkanie w Olsztynie było początkiem dla działań, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj. Na Warmii i Mazurach policjanci w trakcie wakacji przypominają dzieciom i młodzieży, uczestnikom zorganizowanych form wypoczynku i mieszkańcom regionu o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i terenach przywodnych:

KPP w Działdowie

KPP w Ełku

KPP w Giżycku

KPP w Gołdapi

KPP w Iławie

KPP w Kętrzynie

KPP w Lidzbarku Warmińskim

KPP w Mrągowie

KPP Nidzica

KPP Olecko

KMP w Olsztynie

KPP Ostróda

KPP Pisz

KPP Szczytno

KPP Węgorzewo

 

(tm)

 

Powrót na górę strony