Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bóbr w wielkim mieście. Dzięki policjantom wrócił do „domu”

Niecodzienną interwencję podjęli policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego giżyckiej komendy. Patrolując nocą miejskie ulice natknęli się na spacerującego drogą bobra. Dzięki funkcjonariuszom zagubione zwierzę wróciło do „domu”.

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce nocą około godz: 01:00 z niedzieli na poniedziałek (22/23.05.2022 r.). Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego patrolując ulicę Tadeusza Kościuszki w Giżycku na wysokości skrzyżowania z ulicą Smętka zauważyli spacerującego drogą bobra. Funkcjonariusze nie mogli przejść obojętnie obok zagubionego w mieście zwierzęcia. Podjęli natychmiastową interwencję przetransportowania bobra „do domu". Policjanci skontaktowali się ze strażnikiem Straży Miejskiej w Giżycku, który dysponował potrzebnym sprzętem do transportu. Po umieszczeniu bobra w klatce, został on przewieziony na jedną z plaż w Giżycku, gdzie mógł śmiało wrócić do naturalnego środowiska, tam gdzie jest jego „dom”.

Bóbr to największy europejski gryzoń. Prowadzi głównie nocny tryb życia. Zamieszkuje brzegi jezior i bagien, gdzie zakłada żeremia, zbudowane z gałęzi i fragmentów rośli. W Polsce jest gatunkiem chronionym.

" Na filmie widać klatkę - transporter, z którego wychodzi na wolność bóbr"

(ich/rj)

 

Film Bobr.mp4

Opis filmu: wypuszczany na wolność bóbr

Pobierz plik Bobr.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.59 MB)

Powrót na górę strony