Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał skorzystać z Internetu i zamknął się w łazience na stacji benzynowej. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. 19-został zatrzymany

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, kiedy to został zatrzymany przez policjantów. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W piątek (13.05.2022r.) kilka minut po północy oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że od dłuższego czasu w toalecie na stacji benzynowej jest zamknięty młody mężczyzna. Funkcjonariusze w obawie o życie i zdrowie człowieka alarmowo pojechali na miejsce. Toaleta była zamknięta. Pomimo wołania i pukania, nikt nie odpowiadał, a w środku paliło się światło. Policjanci przy pomocy zapasowego klucza weszli do środka. Okazało się, że mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. 19-latek powiedział funkcjonariuszom, że zamknął się w toalecie, ponieważ korzystał z Internetu. Mieszkaniec Iławy podczas interwencji dziwnie się zachowywał, miał problem ze składnym wypowiadaniem się, odpowiadaniem na pytania. W trakcie kontroli okazało się co było przyczyną takiego zachowania 19-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie szklaną lufkę, woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz zawiniątko z proszkiem koloru białego. Po badaniu okazało się, że jest to amfetamina i marihuana. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem.

(jk/kh)

Powrót na górę strony