Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących.

W czwartek (12.05.2022r.) około godz. 21:30 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wydminach, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego quadem. Za kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec Wydmin. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że „wydmuchał” on ponad 1 promil alkoholu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w nocy (12.05-13.05.2022r.) około godziny 1:00 w Giżycku na ulicy Dąbrowskiego. Kierowca jadąc vw transporterem gwałtownie hamował i ruszał z „piskiem” opon, przyspieszał i zwalniał oraz włączał i wyłączał kierunkowskazy. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi pijany kierowca. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód odholowany na parking. Teraz kierowcy wytłumaczą swoje zachowanie przed sądem.

Przypominamy!

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości minimum 5 tysięcy złotych.

(ich/kh)

Powrót na górę strony