Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas prac ziemnych znaleziono niewybuch. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Mrągowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu podczas prac ziemnych pocisku moździerzowego z czasów II wojny światowej. Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać!

W środę (11.05.2022r.) ok godz. 10 przy ul. Żołnierskiej w Mrągowie podczas prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej został znaleziony pocisk moździerzowy. Z uwagi na możliwą siłę rażenia, która wynosi ok 100m, mrągowscy policjanci przeprowadzili ewakuację mieszkańców ze znajdujących się nieopodal budynków. Teren został zabezpieczony przed dostępem do niego osób postronnych do czasu zakończenia czynności przez patrol saperski z Orzysza. Ewakuowano 34 osoby, które do czasu przejęcia niewybuchu schroniły się w bezpiecznym miejscu. O godz. 17:30 wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Policjanci apelują, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę policji. Niebezpiecznych materiałów nie można ani podnosić, ani samemu zabezpieczać.

(pk/kh)

  • policja zabezpiecza miejsce niewybuchu
    Miejsce zabezpieczenia niewybuchu
  • moździerz
    Zabezpieczony niewybuch
  • Patrol saperski
    Patrol saperski
Powrót na górę strony