Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu zatrzymani przez policjantów

Policjanci nieustannie apelują o ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie zasady, że pod wpływem alkoholu nie wsiadamy za kierownicę. Niestety, mimo licznych wypadków, nakładanych mandatów, zabieranych uprawnień, na naszych ulicach wciąż spotykamy pijanych kierowców. Funkcjonariusze niemalże każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych, którzy narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Elbląg

Obydwa zdarzenia miały miejsce w środę (11.05.2022r.). Pierwsze zatrzymanie było  przy ulicy Suwalskiej. Tam policjanci interweniowali wobec 26-latka, który kierował volkswagenem. Mężczyzna uderzył w zaparkowany na poboczu samochód. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kolejna sytuacja miała miejsce przy ul. Konopnickiej. 32-latek jadący motorowerem  wymusił pierwszeństwo kierowcy samochodu osobowego i przewrócił się. Po chwili wstał i pojechał dalej. Za nim ruszył kierowca osobówki, który przy ulicy Szarych Szeregów dogonił go i zabrał mu kluczyki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zatrzymali motorowerzystę. Badania wykazały, że miał w organizmie amfetaminę i ecstasy. Kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Iława

Pierwszego kierującego zatrzymali policjanci w Suszu. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta zauważyli jak kierujący vw wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę. Policjanci wylegitymowali go sprawdzili w systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. 22-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Tymczasem w gminie Lubawa policjanci podczas pomiaru prędkości zatrzymali kierującego toyotą. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali kierującego renaultem. Mężczyzna nie dostosował się do znaku „B – 2” zakaz wjazdu jednak na widok radiowozu wycofał pojazd i zaparkował renaulta w miejscu parkingowym. Policjanci skontrolowali kierującego oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. W trakcie czynności okazało się, że  49-latek kierował samochodem pomimo tego, że jego prawo jazdy straciło już ważność. W związku z powyższym policjanci sporządzili wniosek  do sądu.

Kętrzyn

W środę (11.05.2022r.) o godzinie 20:20 kętrzyńscy policjanci w miejscowości Pilec gm. Reszel zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Policjanci po podejściu do pojazdu wyczuli od 52-latka silny zapach alkoholu.  Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że kierował pojazdem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wkrótce mieszkaniec gminy Mrągowo odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Nie uniknie także wysokiej  kary pieniężnej.

Natomiast w czwartek (12.05.2022r.) kilka minut po godzinie 6.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę  forda. Podczas wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Kętrzyn złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. 

Za zlekceważenie dożywotniego zakazu 30-letni mężczyzna   ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

(js/jk/ep/kh)

Powrót na górę strony