Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję. Okazało się, że jest pod wpływem środków odurzających i posiadał narkotyki

Kierujący audi jechał slalomem, całą szerokością jezdni, po czym uderzył w jadący z przeciwka pojazd. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Jak się okazało, 31-latek był pod działaniem środków odurzających i posiadał przy sobie substancje zabronione.

W środę (11.05.2022r.) około godz. 18:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Olecku na ul. Kościuszki.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, kierujący samochodem osobowym marki Audi, jadąc w kierunku Olecka, nagle zaczął jechać slalomem, po czym uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Toyota, którym podróżowała kobieta z 12-letnim dzieckiem. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze poddali kierujących badaniu stanu trzeźwości. Oboje byli trzeźwi. Jednak zachowanie 30-latka wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może być on pod wpływem środków odurzających. W rozmowie mężczyzna przyznał, że zażywał substancje zabronione. Ponadto posiadał przy sobie susz rośliny oraz biały proszek. 

W związku z powyższym mieszkaniec gminy Świętajno został zatrzymany. Wstępne badania laboratoryjne wykazały w organizmie 30-latka środki odurzające. Badanie zabezpieczonych substancji również potwierdziły, że są to narkotyki.  

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających do lat 2. 

(jsz/kh)

  • 2 pojazdy, które się zderzyły
    Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony