Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wtargnęli do mieszkania i pobili właściciela. 5 osób zatrzymanych

Grupa nietrzeźwych znajomych wyważyła drzwi wejściowe i wdarła się do mieszkania ełczanina. Dwóch z mężczyzn go pobiło, tak że wymagał hospitalizacji. Interweniujący policjanci od razu na miejscu zatrzymali awanturników: 4 mężczyzn i kobietę.

Odgłosy karczemnej awantury, wrzaski i stukania zaniepokoiły mieszkańców budynku nocą (09.05.2022r.) w Ełku. Interweniujący tam policjanci zastali wyważone i zniszczone drzwi wejściowe do jednego z mieszkań. W środku był mężczyzna z zakrwawioną twarzą i 5 osób agresywnych osób wokół niego. Osoby te wspólnie siłą wdarły się do tego mieszkania. Interweniujący policjanci od razu zatrzymali awanturników: 4 mężczyzn i kobietę. W chwili zatrzymania wszyscy byli nietrzeźwi. Właściciel mieszkania trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego i został zabrany do szpitala.

Jak pokazują dotychczasowe ustalenia dwóch mężczyzn z tej grupy spowodowało u niego obrażenia, uderzając i kopiąc go po całym ciele. Jeden z nich uderzał także pałką teleskopową. Agresywny 39-latek w trakcie interwencji groził także policjantom w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowych. Tych dwóch najbardziej agresywnych mężczyzn sąd tymczasowo aresztował.

Pozostali mężczyźni i kobieta odpowiedzą za naruszenie miru domowego. Wobec nich prokurator zastosował dozory policyjne oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego mężczyzny i poręczenia majątkowe.

Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie.

(akdn/kh)

Powrót na górę strony