Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O rekrutacji do Policji i odpowiedzialności za swoje zachowanie z ósmoklasistami z Narzymia rozmawiały działdowskie policjantki

Demoralizacja, czyny karalne i środki wychowawcze - odpowiedzialność nieletnich tematem spotkań z ósmoklasistami. Młodzież dowiedziała się również, jakie należy spełniać warunki, by dostać się do służby w Policji i na jakie zagrożenia są narażeni użytkownicy Internetu.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkały się z uczniami klas ósmych z Narzymia i rozmawiały o odpowiedzialności. Tematem rozmów była odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Młodzież miała okazję przypomnieć sobie m.in. co to jest demoralizacja, czyny karalne i jakie środki wychowawcze wobec nieletnich stosuje sąd. Młodym ludziom trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Internetu. Policjantki podjęły również temat cyberzagrożeń. Szkodliwe treści to materiały, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i psychikę dzieci i młodzieży. Zachowania negatywne, które mają swoje miejsce w świecie rzeczywistym, coraz częściej przenoszą się do świata wirtualnego. Nie oznacza to, że sprawcy niewłaściwych zachowań w sieci mogą czuć się bezkarni. Każde zachowanie niezgodne z prawem podlega odpowiedzialności, na co zwrócono szczególną uwagę młodzieży uczestniczącej w spotkaniach. Kolejnym tematem spotkania była karalność młodzieży mogąca mieć wpływ na ich przyszłą karierę zawodową, w tym w procesie ubiegania się o przyjęcie do Policji. Jakie wymagania stoją przed młodymi ludźmi chcącymi wstąpić do Policji uczestników spotkania uczuliła asystentka ds. Nieletnich i Patologii działdowskiej komendy.

Ósmoklasiści aktywnie uczestniczyli w pogadance zadając policjantkom nurtujące ich pytania.

(jn/kh)

 

  • Policjantka podczas spotkania z ósmoklasistami
    Policjantka podczas spotkania z ósmoklasistami
  • Policjantka podczas spotkania z ósmoklasistami
    Policjantka podczas spotkania z ósmoklasistami
Powrót na górę strony