Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z dróg

Niestety wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych i bezmyślnych kierowców samochodów, którzy jeżdżą za szybko bądź nie stosują się do obowiązujących przepisów. Każdego dnia policjanci poświęcają wiele pracy i energii na to, żeby skutecznie eliminować z dróg takie niebezpieczne osoby. Osoby, które łamią przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami. Przypomnijmy, że od 1 stycznia br. obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia w tym obszarze. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do kontroli.

Działdowo

We wtorek (10.05.2022r.) patrol działdowskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Lidzbark, w miejscowości Kiełpiny zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat. To 61-letni działdowianin, który w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50km/h pędził z prędkością102km/h. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto nałożono na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych, a jego konto kierowcy wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

Mężczyznę przez najbliższe 3 miesiące obowiązywać będzie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych zgodnie z decyzją administracyjną, którą wyda starosta działdowski.

Iława

We wtorek (10.05.2022r.) policjanci zatrzymali kierującego podczas pomiaru prędkości w Biskupiczkach. Okazało się, że mężczyzna jechał jeepem z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym. W związku z powyższym 39-latek stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, musi zapłacić mandat, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Tymczasem dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego zauważył, że skodą jedzie znany mu z wcześniejszych interwencji 46-latek. Policjant zatrzymał mężczyznę do kontroli drogowej bo pamiętał, że ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach, mundurowy potwierdził swoje przypuszczenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Natomiast o nietrzeźwym kierującym, który  jeździ ulicami miasta policjantów poinformował świadek. Zgłaszający oświadczył, że samochodem koloru granatowego właśnie spod bloku ruszył prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Dodał, że mężczyzna miał problem z poruszaniem się i wejściem do auta. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Policjanci zatrzymali 38-latka. W trakcie czynności potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że mieszkaniec Iławy kierował fordem mając 3,3 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi przetransportowali mężczyznę do iławskiej jednostki i osadzili w policyjnej celi.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego policjanci zatrzymali w gminie Kisielice. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 60-latek kierował rowerem mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Mrągowo

We wtorek (10.05.2022r.) na trasie Szymonka – Olszewo czujnością i odpowiedzialnością wykazał się kierujący pojazdu marki Volkswagen Passat, któremu z nieznanych przyczyn, kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter zajechał drogę. Pomiędzy kierującymi doszło do wymiany zdań, w której zgłaszający wyczuł woń alkoholu i od razu zadzwonił pod numer alarmowy. Jego podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili mikołajscy policjanci. Ponad promil alkoholu w organizmie miał 54-letni kierowca Mercedesa. Nietrzeźwemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 oraz  konsekwencje finansowe. Pojazd, którym poruszał się nietrzeźwy kierujący nie posiadał aktualnych badań technicznych, w związku z tym zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu. To już kolejne w ostatnim czasie obywatelskie zatrzymanie, za które należą się wielkie brawa. Jak widać, przestaliśmy tolerować pijanych kierowców.

Nowe Miasto Lubawskie

W poniedziałek (09.05.2022r.) około godz. 19.15 w Montowie policjanci ruchu drogowego dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Hyunadi. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h, tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Mieszkaniec powiatu iławskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych. Jego konto wzbogaciło się także o 10 punktów karnych.

We wtorek (10.05.2022r.) ok. godz. 12:45 w Biskupcu tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mercedesem. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niej zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, że 36-latka znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Auto, którym podróżowała nie posiadało aktualnych badań technicznych. Ale to jeszcze nie koniec. Jak ustalili policjanci mieszkanka gminy Biskupiec w ogóle nie powinna wsiadać za kierownicę auta, bowiem nie ma prawa jazdy. Zostało jej ono zatrzymane przez policjantów kilka dni wcześniej na terenie sąsiedniego powiatu.

Węgorzewo

We wtorek (10.05.2022r.) po godzinie 17:00 na trasie Pozezdrze-Pieczarki policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierujący rozmawiał przez telefon. Za kierownicą siedział 62-letni mieszkaniec Węgorzewa. Gdy mundurowi podeszli do auta z jego wnętrza od razu wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia i wykazało ponad półtora promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że do celu zabrakło mu tylko 200m. Teraz kierowca volkswagena za swoje naganne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

(jn/kn/lm/jk/af)

Powrót na górę strony