Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ugodził nożem znajomego – został aresztowany

Bartoszyccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności ugodzenia nożem mieszkańca miasta. Pokrzywdzony 39–latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Bartoszycach, a następnie do Olsztyna, gdzie niestety po trzech dniach zmarł. Zatrzymany w tej sprawie 27–latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i został aresztowany na 3 miesiące. Z uwagi na śmierć pokrzywdzonego, zmieni się kwalifikacja zarzucanego 27–latkowi przestępstwa.

W środę (27.04.2022r.) po godz. 13:00 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło w jednym z bartoszyckich mieszkań podczas spotkania, na którym pity był alkohol. Ugodzony nożem 39–latek w trybie pilnym trafił do bartoszyckiego szpitala. Policjanci w tej sprawie zatrzymali trzech mężczyzn. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 27–latkowi zarzutu przestępstwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W piątek, (29.04.2022r.) na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 27–latka na 3 miesiące. Niestety w nocy z soboty na niedzielę (30.04/01.05) ugodzony nożem 39–latek zmarł w szpitalu w Olsztynie. Z uwagi na tragiczny finał tego zdarzenia, konieczna będzie zmiana kwalifikacji prawej zarzucanego 27–latkowi przestępstwa.

Na poniższym nagraniu widać zatrzymanego mężczyznę, prowadzonego przez policjantów do radiowozu.

 

Film Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów do radiowozu

Opis filmu: Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów do radiowozu

Pobierz plik Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów do radiowozu (format mp4 - rozmiar 4.97 MB)

 

Kodeks karny za przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią człowieka przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(mk/tm)

 

  • Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów do radiowozu
    Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów do radiowozu
Powrót na górę strony