Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 46-latka

Nowomiejscy kryminalni zatrzymali 46-letniego mężczyznę pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków oraz broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Decyzją sądu mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie został aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

W środę (13.04.2022r.) nowomiejscy policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i ponad 100 gramów marihuany oraz broń palną i amunicję.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków, przy czym czynu tego ten sprawca dopuścił się w przeciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. 46-latek usłyszał też zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Za popełnione przestępstwa na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zastosował w czwartek (14.04.2022r.) wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie broni lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku 46-latka kara może być wyższa, bowiem jedno z tych przestępstw popełnił w warunkach recydywy.

(lm/kh)

  • policjanci prowadzą osobę zatrzymaną
    Zatrzymany 46-latek
Powrót na górę strony