Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na drodze nie ma litości dla łamiących przepisy

Mieszkaniec Działdowa łamiąc przepisy drogowe zapracował na mandat w wysokości 3 tysięcy złotych, a na jego konto powędrowało 7 punktów karnych. Natomiast 43-latek z gminy Lidzbark stracił prawo jazdy, a do tego grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W czwartek (14.04.2022r.) w miejscowości Podcibórz w gminie Lidzbark patrol ruchu drogowego podczas wykonywania czynności służbowych na miejscu kolizji drogowej ujawnili nietrzeźwego kierującego. Kierującemu pojazdem marki VW Touran z nieznanej przyczyny odpięła się przyczepa i uderzyła w dwa zaparkowane pojazdy marki Ford Transit i Fiat Croma. Policjanci poddali kierującego Volkswagenem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Lidzbark. 43-latkowi funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie prawo jazdy i powstrzymali go od dalszej jazdy.

Za kierowanie pojazdem na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i kara finansowa minimum 5 tysięcy złotych.

Z kolei w Działdowie na jednej z ulic policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka kierującego samochodem marki BMW Coupe. Mężczyzna spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, a ponadto poruszał się autem niedopuszczonym do ruchu. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym policjanci ukarali działdowianina mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych, a na jego konto wpłynęło 7 punktów karnych.

(jn/kh)

Powrót na górę strony