Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany doprowadził do kolizji i uciekł

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 47-latek, który mając ponad 3 promile prowadził osobowego volkswagena. Sprawca wyprzedzając kilka aut jednocześnie doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia. Pojechał za nim jeden ze świadków, w którego samochód uderzył pijany kierowca. Pokrzywdzony ujął 47-latka i powiadomił służby.

Informację o nietrzeźwym kierującym dyżurny gołdapskiej policji otrzymał  w środę (13.04.2022r.) około godz. 13:40.  Zgłaszający poprosił o pilny  przyjazd policjantów do jednej z miejscowości na terenie powiatu gołdapskiego, gdzie ujął nietrzeźwego kierowcę. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci drogówki. Policjanci ustalili, że w miejscowości Banie Mazurskie kierujący volkswagenem 47-latek wyprzedzał jednocześnie kilka pojazdów, w wyniku czego jadący z naprzeciwka kierowca toyoty by uniknąć kolizji zjechał na pobocze. Tylko refleks i zdrowy rozsądek kierowcy toyoty zapobiegł większej tragedii i skończyło się na obtarciach pojazdów.

Po zdarzeniu kierujący volkswagenem nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Sprawca zdarzenia zatrzymał się dopiero przy jednym ze sklepów. Kiedy zgłaszający podszedł do kierującego volkswagenem i wyczuł od niego alkohol natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i poczekał na przyjazd mundurowych. Policjanci zbadali stan trzeźwości 47-latka, po którym okazało się, że  w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Teraz 47-letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Karą za tego typu przestępstwo jest pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(ma/kh)

Powrót na górę strony