Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach regionu

Każdego dnia funkcjonariusze zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego jak i przepisów prawa. Właśnie te osoby są potencjalnymi sprawcami, a nierzadko ofiarami najcięższych w skutkach wypadków drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.

Policjanci w miniony weekend (08-10.04.2022r.) pracowali na miejscu 8 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 124 kolizji drogowych i ujawnili 37 nietrzeźwych kierujących.

Braniewo

W piątek (08.04.2022r.) funkcjonariusze skontrolowali 32 pojazdy. Spośród wszystkich kontroli aż 24 były związane z nadmierną prędkością. Za popełnione wykroczenia nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami, których wysokość znacznie wzrosła wraz z tegoroczną zmianą przepisów.

Tego samego dnia (08.04.2022r.) policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej na jednej z braniewskiej ulic. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierowca nissana nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do zderzenia. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali sprawcę kolizji mandatem w wysokości 1050 złotych.

Działdowo

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa podczas patrolu na terenie gminy Płośnica zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Zdarzenie miało miejsce w Gródkach w piątek (08.04.2022r.). Pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec Lidzbarka pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz obligatoryjnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

W tym samym dniu (08.04.2022r.) na terenie Działdowa doszło do groźnego zdarzenia z udziałem autobusu. Kierujący pojazdem dostawczym marki Fiat Ducato wyjeżdżając z parkingu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą autobusowi marki Mercedes Sprinter. Kierujący Fiatem uderzył w autobus, w wyniku czego ten przewrócił się na bok. Obecna na miejscu Straż Pożarna postawiła autobus na koła. Podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał. Sprawcę kolizji, 29-letniego mieszkańca Mławy, policjanci ukarali mandatem w wysokości 1500 złotych.

W sobotę (09.04.2022r.) w miejscowości Burkat w gminie Działdowo policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Alfa Romeo. 44-latka poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,5 promila. Funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę mieszkańcowi gminy Działdowo.

Z kolei w niedzielę (10.04.2022r.) funkcjonariusze ruchu drogowego podczas interwencji dotyczącej pojazdu, który wjechał do rowu ujawnili nietrzeźwego kierującego. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Filice w gminie Działdowo. Kierujący autem marki Ford Fiesta miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Także w tym przypadku 74-letniemu mieszkańcowi gminy Dąbrówno policjanci uniemożliwili dalszą jazdę.

Obaj ww. nietrzeźwi kierowcy za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Elbląg

Elbląscy policjanci tylko w ciągu trwającego weekendu obsługiwali 13 kolizji drogowych a także zatrzymali 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał ulicą Fromborską w Elblągu 147 km/h. Zatrzymano także trzech nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w sobotę (09.04.2022r.) 36-latka, który kierował audi a6. Mężczyzna w trakcie kontroli tłumaczył policjantom, że spieszy się na imprezę. Wcześniej funkcjonariusze zmierzyli prędkość z jaką jechał w terenie zabudowanym. Było to 146 km/h. Mężczyzna stracił na 3 miesiące prawo jazdy został także ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Z kolei rekordzistką jeżeli chodzi o zawartość alkoholu w organizmie okazała się kobieta, która w sobotę (09.04.2022r.) kierowała skodą fabią i przy ul. Pocztowej spowodowała kolizję drogową. Wynik badania alkotestem to 1,56 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Giżycko

W sobotę (09.04.2022r.) ok. godz. 11:55 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Giżycku. Na miejscu funkcjonariusze zastali samochód osobowy marki fiat tipo, którym kierował 56-letni mieszkaniec Giżycka oraz motocykl Yamaha, którym kierował 26-latek. Z wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca fiata wyjeżdżał z parkingu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście. Kierowca motocykla z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala. Na szczęście wstępne obrażenia okazały się niewielkie. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 • Zdarzenie z motocyklistą
  Zdarzenie z motocyklistą

Tego samego dnia ok. godz. 21:40 mundurowi zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze szutrowej w okolicy trasy Gawliki Wielkie – Mazuchówka. Kierujący vw golfem 27-latek zgłosił, że wyprzedzając inny pojazd zauważył jadącego drogą rowerzystę, który nie miał odpowiedniego oświetlenia oraz jechał w sposób świadczący, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierowcy  osobówek zatrzymali się aby uniemożliwić rowerzyście dalszą jazdę. W wyniku nagłego zatrzymania vw golfa,  rowerzysta uderzył w jego tył  powodując uszkodzenia zderzaka oraz bagażnika. Na miejscu policjanci zbadali stan trzeźwości rowerzysty. Mężczyzna wydmuchał 1,2 promila alkoholu.

W niedzielę (10.04.2022r.) kilka minut po godz. 12:00 policjanci giżyckiej drogówki udali się do m. Rybical w gm. Ryn, gdzie doszło do potrącenia motorowerzystki. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący skodą 67-letni mieszkaniec gm. Ryn wyjeżdżając z posesji na drogę powiatową nie ustąpił pierwszeństwa jadącej motorowerem 54-latce, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów i przewrócenia się motoroweru. Na miejsce wezwane zostało również Pogotowie Ratunkowe. Na szczęście kierująca nie odniosła poważnych obrażeń. Pracujący na miejscu policjanci ustali również, że kierujący skodą po zdarzeniu oddalił się z miejsca wracając na posesję z której wyjechał i udał się do domu. Tam policjanci zastali go pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • zdarzenie z motorowerem
  Miejsce zdarzenia drogowego

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów biorących udział w zdarzeniach oraz sporządzili odpowiednią dokumentację. Teraz będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń.

W miniony weekend policjanci ujawnili również 72 naruszenia przepisów w ruchu drogowym. 64 osoby zostały ukarane mandatami karnymi, z czego 63 to przekroczenie dozwolonej prędkości.

Iława

Do pierwszego z zatrzymań doszło w piątek (08.04.2022r.) w gminie Susz. Funkcjonariusze zauważyli kierującego, który podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy. Samochód został przekazany właścicielce.

Natomiast kilka godzin później po zgłoszeniu przez świadka policjanci interweniowali w Lubawie. Zgłaszający oświadczył, że pijany kierowca wyjeżdża z parkingu i miał problem z trafieniem kluczem do zamka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali kierowcę. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem 46-latka wskazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Tymczasem lekarz SOR-u poinformował o kobiecie, która przyszła z dzieckiem potrąconym przez samochód. Okazało się, że kierująca kią nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej na przejściu dla pieszych doprowadzając do najechania na jej prawą stopę. Następnie kierująca przetransportowała pokrzywdzoną do domu. Policjanci w trakcie czynności zatrzymali prawo jazdy 39-latce.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został ukarany mandatem. Mężczyzna wjechał na strzeżony przejazd kolejowy pomimo opadających już rogatek. Kiedy zamknęły się szlabany cofając uszkodził je. 51-latek za spowodowanie zagrożenie został ukarany mandatem w wysokości 1020 złotych.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali kierującego skodą. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności policjanci w samochodzie ujawnili środki odurzające a kierowca przyznał się, że je zażywał. W związku z powyższym została od mężczyzny pobrana krew do badania. Funkcjonariusze zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy, a mieszkańca Iławy osadzili w policyjnej celi.

Kętrzyn

W piątek (08.04.2022r.) około godz. 16:00 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach w miejscowości Łankiejmy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało pond 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Natomiast w niedzielę (10.04.2022r.) o godz. 22.00 w Kętrzynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna  w ogóle nie posiada uprawnień.

W piątek (08.04.2022r.) około godziny 18:00 orneccy funkcjonariusze na terenie gminy Orneta kontrolowali rowerzystę. 55-letni mieszkaniec gminy Orneta kierował rowerem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Podróż rowerzysty zakończyła się mandatem w kwocie 2500 złotych. Rower został przekazany osobie wskazanej.

Lidzbark Warmiński

W piątek (08.04.2022r.) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ornecie podczas patrolu zauważyli kierującego, który nie zastosował się do znaku „zakaz zatrzymywania się”, a następnie odjechał. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Audi do kontroli, która jak się okazało wykazała szereg innych wykroczeń. Kierujący 25-latek, mieszkaniec Ornety nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Natomiast pojazd, którym kierował nie posiadał ubezpieczenia OC oraz wymaganego wyposażenia. Za szereg wykroczeń 25-latek został ukarany mandatami w łącznej kwocie 1800 złotych.

W niedzielę (10.04.2022r.) przed godziną 13:00 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Lidzbark Warmiński na drodze krajowej w powiecie lidzbarskim kontrolowali rowerzystę. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 49-letni mieszkaniec powiatu lidzbarskiego został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych, rower przekazano osobie wskazanej.

Mrągowo

W piątek (08.04.2022r.) policjanci mrągowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 62 latka, który w Nowych Bagienicach przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych oraz otrzymał 6 punktów karnych. Tego samego dnia w Kolonii Mikołajki został również zatrzymany do kontroli pirat drogowy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. 47-latek został ukarany mandatem na kwotę 1500 złotych oraz zdobył 10 pkt karnych. Natomiast 67-letni sprawca kolizji jaka miała miejsce w Mikołajkach został ukarany 1100 złotych mandatem karnym i 6 punktów karnych.

W sobotę (09.04.2022r.) 50-letni kierujący za spowodowanie kolizji w Pieckach został ukarany mandatem w wysokości 1020 złotych i nałożono na niego 6 punktów karnych.

W niedzielę (10.04.2022r) do kontroli drogowej w miejscowości Kozarek Wielki został zatrzymany kolejny pirat drogowy, który przekroczy dozwoloną prędkość o 53 km/h. Za ten nadmierny pośpiech kierujący musiał zapłacić 1500 złotych.

W niedzielę (10.04.2022r.) ok godz. 18:15 policjanci z Komisariatu Policji z Mikołajkach zostali poinformowani o kolizji do jakiej doszło w Mikołajkach na jednej z ulic. Ustalili, że osobom podróżującym Hondą Accord zepsuł się samochód. W związku z tym, że nie mogli kontynuować jazdy wystawili trójkąt ostrzegawczy i oczekiwali na przyjazd lawety. W pewnym momencie w ich pojazd uderzył Fiat Seicento. Na szczęście nikomu nic nie nie stało, jednak uwagę policjantów zwróciło zachowanie kierującego Fiatem Seicento. Funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że sprawca kolizji miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 62-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 oraz dolegliwe konsekwencje finansowe. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Nidzica

W piątek (08.04.2022r.) około godz. 6:00 policyjny patrol został zadysponowany do obsługi zdarzenia, do którego doszło na drodze powiatowej między Frąknowem a Rączkami. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Volvo, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie wywrócił pojazd na dach. Mężczyzna był trzeźwy, nie wymagał hospitalizacji, jechał sam, a za popełnione wykroczenie został pouczony.

Tego samego dnia (08.04.2022r.) około godz.17:30 podczas patrolowania drogi ekspresowej S7 policjanci ujawnili kolizję 2 pojazdów osobowych na jezdni w kierunku Gdańska. Z ustaleń policyjnego patrolu wynikało, że 33-letni kierujący samochodem osobowym marki Peugeot nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania, gdzie podczas powrotu na prawy pas ruchu najechał na poruszające się prawidłowo BMW. Uczestnicy kolizji drogowej byli trzeźwi, żaden nie doznał obrażeń, a cała sytuacja zakończyła się dla sprawcy mandatem karnym w wysokości 1450 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sobotę (09.04.2022r.) około godz. 15:00 w miejscowości Leśniki (gm. Janowiec Kościelny) patrol nidzickiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Fiat. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 37-letni mieszkaniec gm. Janowiec Kościelny miał 2 powody, dla których nie powinien siadać za kierownicę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu w jego organizmie, a z zapisu w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna zlekceważył orzeczony prawomocnym wyrokiem przez nidzicki sąd 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci sporządzili z kontroli drogowej stosowną dokumentację. Niebawem o losie sprawcy 2 przestępstw zdecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Nowe Miasto Lubawskie

W piątek (08.04.2022r.) ok. godz. 22:35 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic w Nowym Mieście Lubawskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Rover. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania autem, obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz badania technicznego auta. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, ze znajduje się pod silnym działaniem alkoholu. Została od niego pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie. 49-latek noc spędził w policyjnej celi.

W sobotę (09.04.2022r.) ok. godz. 9:40 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Brzozie Lubawskie. Gdy patrol policyjny dojechał na miejsce zastał tam zgłaszającego mężczyznę, który odebrał kluczyki od fiata seicento kierującemu autem 67-letniemu mieszkańcowi gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W niedzielę (10.04.2022r.) ok. godz. 13:00 w Biskupcu tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą 57-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego ma w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Godzinę później w Bratianie policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego motorowerzystę. 44-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Ok. godz. 17:00 w miejscowości Rynek policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego jednośladem. Tym razem był to 41-letni rowerzysta. Mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Także w niedzielę ok. godz. 19:40 w Nielbarku na drodze krajowej nr 15 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący VW Golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zderzył się czołowo z oplem meriva. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały jeszcze trzy inne pojazdy. Sprawca tej kolizji nie posiada uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną starosty z powodu przekroczonej liczby punktów karnych. Za spowodowanie zagrożenia 21-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Natomiast za popełnione przestępstwo z art. 180 a kk odpowie przed sadem. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. 

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Olsztyn

W piątek (08.04.2022r.) na DK 16 funkcjonariusze interweniowali wobec 19-letniego kierującego osobowym peugeotem, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że młody mężczyzna był poszukiwany, ponieważ nie opłacił zasądzonej grzywny. 19-latek po uregulowaniu należności został zwolniony.

W sobotę (09.04.2022r.) policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 32-letni kierujący osobowym volkswagenem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

W niedzielę (10.04.2022r.) wieczorem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 21-latka ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu, gdyż nie ma do tego uprawnień.

21-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe.

Tego samego dnia (10.04.2022r.) funkcjonariusze na jednej z dróg w gminie Olsztynek zauważyli osobowe audi, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyśpieszył. Po chwili auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedział 22-letni mężczyzna. Jak się okazało, mężczyzna wybrał się w podróż, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Ostróda

W piątek (08.04.2022r.) późnym wieczorem policjanci posterunku policji w Łukcie zatrzymali do kontroli samochód volkswagen, którym kierował 30-letni mężczyzna. Dziwne zachowanie mężczyzny wskazywało na możliwość kierowania pojazdem po środkach działających podobnie do alkoholu. Jak się okazało mężczyzna prowadził swój samochód po tym jak zażył środki odurzające. Mając powyższe na uwadze pobrano od niego krew do badania oraz zatrzymano prawo jazdy. Razem z kierującym w pojeździe znajdował się 34-latek, przy którym ujawniono prawie 2 gramy amfetaminy. Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa będą tłumaczyli się przed sądem.   

Tego samego dnia (08.04.2022) w m. Dylewo gm. Grunwald patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli motorower marki ZIIP, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy. W toku czynności ujawniono, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 2 promili w jego organizmie.                                                                                                  

Również w piątek (08.04.2022r.) w miejscowości Szyldak zatrzymano do kontroli 42-letniego rowerzystę, który poruszał się swoim jednośladem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych.

W sobotę (09.04.2022r.) w godzinach porannych w m. Samborowo kierujący samochodem m-ki bmw w wyniku zmęczenia zasnął za kierownicą swojego pojazdu i uderzył w słup ogrodzeniowy jednej z posesji. Razem z 31-letnim kierującym podróżowało jeszcze dwóch innych mężczyzn. W wyniku zdarzenia jeden z nich z obrażeniami kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Okoliczności wypadku będą teraz wyjaśniane w toku policyjnego dochodzenia.

W niedzielę rano (10.04.2022r.) w Ostródzie, patrol policji zatrzymał do kontroli 44-letniego kierującego fordem, który poruszał się swoim pojazdem po ulicach miasta będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.      

Również w niedzielę (10.04.2022r.) w miejscowości Ostrowin gm. Ostróda funkcjonariusze ruchu drogowego  zatrzymali do kontroli 48-letniego kierującego, który kierował swoim fiatem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało obecność ponad 2 promile tego środka w organizmie mężczyzny. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.        

Natomiast w m. Bałcyny, gm. Ostróda policjanci ostródzkiej drogówki zgłosili kontrolę drogową motoroweru torq, którego 49-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna postanowił kierować swoim pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.    

Niechlubną listę nieodpowiedzialnych i pozbawionych wyobraźni kierujących minionego weekendu zamknął rowerzysta, który w miejscowości Ryn gm. Ostróda został zatrzymany do kontroli przez patrol policjantów ruchu drogowego. 58-latek kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2 promili. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Pisz

W piątek (08.04.2022r.) po godz. 13.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Kaliszki, gm. Biała Piska, doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem.

Kierujący pojazdem marki Toyota Avensis uderzył w bok jadącego pociągu Intercity relacji Gdynia- Warszawa. Na skutek wypadku pasażer osobówki doznał bardzo poważnych obrażeń i pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Był to 43-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca najprawdopodobniej jechał ze znaczną prędkością. Do tego zlekceważył znak STOP i uderzył w jadący pociąg, którego nie zauważył. Żadna z osób jadąca pociągiem nie ucierpiała.

 • Miejsce wypadku śmiertelnego
  Miejsce wypadku śmiertelnego
 • Toyota uczestnicząca w wypadku
  Toyota uczestnicząca w wypadku
 • miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Podczas minionego weekendu w powiecie piskich policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Pracowali też na miejscu wypadku drogowego z udziałem osobówki i rowerzystki.

Wypadek miał miejsce w sobotę (09.04.2022r.) przed godz. 17.00 w miejscowości Drygały, gm. Biała Piska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra wykonywał manewr cofania i uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę. Kierowca był trzeźwy. Jednośladem poruszała się 79-letnia mieszkanka Drygał. Kobieta z obrażeniami przewieziona została do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Potrącenie rowerzystki
  Potrącenie rowerzystki

W trakcie weekendu funkcjonariusze zwracali baczną uwagę na trzeźwość kierowców. Zatrzymali czterech nieodpowiedzialnych kierujących. Niechlubnym rekordzistą był 51-letni mieszkaniec gminy Biała Piska kierujący motorowerem marki Romet. Został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek (08.04.2022r.) przed godz. 20.00 dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Okazało się, że kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy to rowerzysta zatrzymany do kontroli w sobotę (09.04.2022r.) przed godz. 17.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane – Nida. 29-latek, który jechał rowerem, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym wysokości 2500 złotych.

Blisko 1 promil alkoholu w organizmie miała kierująca pojazdem marki Jaguar 55-letnia mieszkanka Pisza. Zatrzymana została do kontroli drogowej przez policjantów w sobotę (09.04.2022r.)  przed godz. 7.00 na ulicach Pisza.

Mandatem w wysokości 1500 złotych ukarany został przez funkcjonariuszy rowerzysta zatrzymany do kontroli również w sobotę (09.04.2022r.) po godz. 17.00 na terenie gminy Ruciane – Nida. 34-latek, jadący jednośladem, miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie co oznacza, że dopuścił się popełnienia wykroczenia.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na okres 15 lat.

Węgorzewo

Współpraca policjantów z obywatelami po raz kolejny zaowocowała zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach. Właściwa reakcja dwóch uczestników dróg pozwoliła wyeliminować nieodpowiedzialnych kierowców. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (08.04.2022r.) Około godzi. 10:00 oficer dyżurny policji otrzymał informację, że zgłaszający zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Uwagę mężczyzny zwrócił tor jazdy volkswagena, pojazd poruszał się całą szerokością drogi. Kiedy zjechał na zatoczkę autobusową i zgłaszający wyczuł zapach alkoholu to zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Mundurowi na miejscu sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca gminy Węgorzewo. Okazało się, że 57-latek miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak sam oświadczył funkcjonariuszom, ma problem z alkoholem.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło następnego dnia (09.04.2022r.). Tym razem oficer dyżurny został powiadomiony o tym,  że kierowca mercedesa jedzie od prawej do lewej. Dyżurny natychmiast  przekazał tą informację  patrolowi ruchu drogowego. Po krótkim czasie policjanci zatrzymali opisany pojazd. Za kierownicą siedział 41-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Węgorzewo miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. 41-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że wypił kilka piw przy pracach  domowych i nie spodziewał się takiego wyniku. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny kierowca za swoje naganne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia, zakaz kierowania i minimum 5000 złotych grzywny.

(kh)

Powrót na górę strony