Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa w regionie

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Doskonale wiedzą o tym samorządowcy, którzy regularnie wspierają służby mundurowe w skutecznej realizacji powierzonych im zadań. Dzięki tej współpracy zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Warmię i Mazury mogą z roku na rok liczyć na jeszcze lepsze i profesjonalne działanie służb mundurowych. W tym roku warmińsko-mazurscy samorządowcy ponownie wsparli służby, dzięki czemu policjanci zyskali fundusze na zakup nowego sprzętu służbowego.

Co roku w sezonie letnim policjanci na Warmii i Mazurach poświęcają wiele pracy na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom odwiedzającym region. Żeby robić to w sposób profesjonalny i skuteczny potrzebne są wykwalifikowani funkcjonariusze oraz niezawodny sprzęt do ich dyspozycji. W tym przypadku łodzie i sprzęt ratowniczy. Regularne korzystanie z łodzi wymaga nakładów finansowych m.in. na ich konserwacje i remont już posiadanych, a także na zakup nowych. Wszystko po to, by plaże i jeziora Warmii i Mazur były bezpieczne, na czym bardzo zależy m.in. policjantom oraz by przyciągały do siebie turystów, na czym zależy m.in. samorządowcom.  

Dlatego we wtorek (05.04.2022) zawarta została umowa o przekazanie środków finansowych przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego na Fundusz Wsparcia Policji. Sygnatariuszami umowy byli Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Dzięki temu porozumieniu do dyspozycji policjantów w regionie trafiło 300 000 zł, które zostaną przeznaczone na zakup łodzi patrolowo-ratowniczych.

  • nadinsp. Tomasz Klimek i Gustaw Marek Brzezin siedzący razem za stołem
    nadinsp. Tomasz Klimek i Gustaw Marek Brzezin
  • nadisp. Tomasz Klimek, Gustaw Marek Brzezin i gen. bryg. SG Robert Inglot siedzący razem za stołem i podpisujący dokumenty
    nadisp. Tomasz Klimek, Gustaw Marek Brzezin i gen. bryg. SG Robert Inglot
  • nadinsp. Tomasz Klimek i Gustaw Marek Brzezin podczas przekazania teczki z podpisaną umową ściskają sobie prawe dłonie
    nadinsp. Tomasz Klimek i Gustaw Marek Brzezin

Wsparcie finansowe otrzymali również funkcjonariusze Straży Granicznej. W zeszłym roku na potrzeby Policji w regionie samorząd województwa przekazał 200 000 zł, które zostały wykorzystane do zakupu specjalistycznych samochodów, przeznaczonych dla policjantów z wydziału ruchu drogowego.

(tm)

Powrót na górę strony