Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Pijani chcieli pojeździć ciągnikiem. Zatrzymała ich sterta drewna i policjanci

Policjanci Wydziału Kryminalnego piskiej Komendy zatrzymali trzech mężczyzn -mieszkańców Warszawy i okolic, którzy będąc pod wpływem alkoholu jeździli ciągnikiem po jednej z posesji. Dalszą podróż uniemożliwiła im sterta pociętego drewna. Sprawcy porzucili uszkodzony ciągnik i uciekli. Wczasowicze zostali odnalezieni przez funkcjonariuszy. Zarzuty, które usłyszeli mogą skutkować karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17.00 oficer dyżurny piskiej komendy został powiadomiony o tym, że nieznani sprawcy w miejscowości Pilchy, gm. Pisz najpierw jeździli ciągnikiem po posesji, a następnie uszkodzony pojazd zostawili na stercie drewna. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, że do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy 02.06.2014r. Sprawcy po uruchomieniu ciągnika kluczykiem znajdującym się w stacyjce przejechali około 5 metrów najeżdżając na stertę porąbanego drewna leżącego na działce. Traktor zepsuł się i stanął, a mężczyźni uciekli. W pojeździe uszkodzeniu uległy opony, których wartość pokrzywdzony wycenił na 1000 zł.

Jeszcze tego samego dnia niedługo po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego Piotr O., 22-letniego Grzegorza M. oraz 26-letniego Pawła D. mieszkańców woj. mazowieckiego. W trakcie zatrzymania mężczyźni byli pijani, mieli po 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalono, mieszkańcy Warszawy i okolic w Pilchach wypoczywali.

Policjanci ustalają  przebieg zdarzenia oraz kto kierował ciągnikiem. Za uszkodzenie i porzucenie pojazdu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

am/af

Powrót na górę strony