Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźna kolizja drogowa w Bratianie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Bratian. Kierujący VW passatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem fiorino w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Na szczęście żadna z osób podróżujących autami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

W czwartek (03.03.2022r.) ok. godz. 6:00 na drodze krajowej nr 15 w Bratianie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu ustalili, że 22-letni kierujący volkswagenem passatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem doprowadzając do zderzenia aut. Na szczęście zarówno kierujący pojazdami jak i pasażer fiata nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Na uwagę zasługuje fakt, iż sprawca zdarzenia miał zamarznięte szyby w aucie.

Kierowcom przypominamy, że na drodze odpowiadają nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób, a jazda samochodem, w którym ograniczone jest pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, może powodować zagrożenia w ruchu drogowym.

Pamiętajmy!

Rozsądek przede wszystkim! Obecna aura i pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu.

(lm/kh)

  • samochód w rowie
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • uszkodzony pojazd
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony