Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni na uciecze z ośrodka wychowawczego kradł w ełckich sklepach. Został zatrzymany

16-latek uciekł do Ełku z ośrodka wychowawczego i… ponownie zaczął wchodzić w konflikt z prawem, kilkukrotnie dokonując kradzieży sklepowych. Został rozpoznany i zatrzymany przez policjantów.

Policjanci pracując nad sprawami kradzieży w sklepach w Ełku sprzed kilku dni ustalili, że czynów tych dokonał 16-latek. Nieletni został przez policjantów rozpoznany i zatrzymany na ulicy w Ełku w miony czwartek (13.01.2022r.).

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że chłopak pakował do koszyków różne artykuły i wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników wybiegał ze sklepu. Jedna z jego kradzieży polegała na tym, że opuścił sklep drzwiami wejściowymi. Jednak w trakcie ucieczki wózek mu się przewrócił, więc w obawie, że zostanie zatrzymany zostawił rozrzucony towar i uciekł. Nastolatek kradł różne rzeczy ze sklepów m.in. napoje energetyczne, słodycze, bieliznę czy końcówki do szczoteczek elektrycznych. Wartość tego mienia to ponad 2500 złotych.

W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy 16-latku woreczek z białą zbryloną substancją. Zostanie to poddane specjalistycznym badaniom, żeby sprawdzić, czy to narkotyk.

16-latek przebywał w Ełku na uciecze z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, więc po wykonaniu z nim czynności trafił do tej placówki. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

(akdn/tm)

Powrót na górę strony