Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie

„Chronić i służyć” to dewiza, którą kierują się policjanci podczas codziennej służby. Potwierdzili to funkcjonariusze prewencji z Ornety, którzy pomogli kobiecie, która poślizgnęła się na chodniku i złamała nogę. Mundurowi usztywnili złamaną kończynę, wezwali pogotowie i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu załogi karetki.

W poniedziałek (20.12.2021r.) około godziny 22:00 policjanci prewencji z Ornety, podczas patrolu ulic miasta zauważyli leżącą na chodniku kobietę na jednej z ulic w Ornecie. Ruch pieszy o tej godzinie był znikomy. Kobieta była przytomna i odpowiadała logicznie na pytania. Mundurowi w rozmowie z 47-letnią kobietą ustalili, że poślizgnęła się na chodniku i upadła. Podczas udzielania jej pomocy i badania fizykalnego okazało się, że jej prawa noga ułożona jest w nienaturalny sposób, co mogło świadczyć o złamaniu. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i usztywnili jej nogę do czasu przyjazdu medyków. Ochronili ją także przed wychłodzeniem. Po przybyciu karetki i dokładnym badaniu okazało się, że mieszkanka Ornety ma złamanie otwarte prawej nogi i wymaga hospitalizacji.

Można powiedzieć, że policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Zwracamy się z prośbą, aby nie być obojętnym na ludzką krzywdę, czasem jeden telefon może uratować życie.

Przypominamy również o obowiązku odśnieżania chodnika i utrzymania czystości i porządku w rejonie nieruchomości.

Zgodnie z art. 117 kodeku wykroczeń, kto nie utrzymuje czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany. Osoba, na której ciążą przedmiotowe obowiązki, ponosić może także odpowiedzialność cywilnoprawną za wypadki zaistniałe na obszarze nieruchomości.

(bm/kh)

Powrót na górę strony