Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na taksówkarzy trafił do aresztu

Ostródzcy kryminalni dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji doprowadzili do zatrzymania sprawcy rozboju na taksówkarzu, który miał miejsce na terenie gminy Miłomłyn. W toku prowadzonych działań ustalili również, że ten sam mężczyzna jest również odpowiedzialny za inny podobny niewyjaśniony dotąd czyn, który miał miejsce ponad rok temu w jednej z miejscowości gminy Ostróda.

W ostatni wtorek listopada (30.11.2021r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został powiadomiony o tym, że nieznany mężczyzna, po tym jak zamówił kurs jedną z ostródzkich taksówek, po dotarciu we wskazane miejsce, używając noża, zmusił kierującego do opuszczenia pojazdu, po czym odjechał w nieustalonym kierunku. Bezpośrednio po otrzymaniu tej informacji do akcji ruszyli ostródzcy kryminalni. Szereg czynnosci wykonanych przez policjantów pozwolił na wytypowanie mężczyzny odpowiedzialnego za to przestępstwo. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Do zatrzymania podejrzanego 27-latka doszło po niespełna dobie od zdarzenia. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony samochód.

W toku wykonywanych czynności procesowych policjanci ustalili, że mężczyzna jest również naprawdopodobniej odpowiedzialny za podobne zdarzenie, do którego doszło w ubiegłym roku. 27-latek przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. Złożył również obszerne wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ostródzie wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanego napastnika kara będzie wyższa ponieważ popełnionych czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy.

"Na filmie widać policjanta prowadzącego zatrzymanego meżczyznę, a w kolejnym ujęciu policjanta przeprowadzającego oględziny pojazdu. W ostatnim ujęciu widać nóż, którym posługiwał się mężczyzna"

Film Doprowadzenie_Ostroda.mp4

Pobierz plik Doprowadzenie_Ostroda.mp4 (format mp4 - rozmiar 29.28 MB)

 

(mp/kh)

Powrót na górę strony