Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Przystawił ojcu nóż do gardła i groził mu śmiercią

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 30-letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoimi rodzicami. Cierpliwość starszego małżeństwa wyczerpała się po tym, jak syn, znajdując się pod wpływem alkoholu, przystawił nóż do szyi swojemu ojcu. Mieszkaniec Ostródy został zatrzymany. Jak się okazało, Karol K. był już karany za znęcanie się nad swoimi rodzicami. Teraz ze swojego postępowania ponownie wytłumaczy się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ostródy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań pijany syn zaatakował swojego ojca. Funkcjonariusze zatrzymali agresora, który trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, ze tak agresywne zachowania zdarzały się 30-latkowi już wcześniej. Dwa tygodnie temu zapadł wyrok nakazujący opuścić Karolowi K. mieszkanie zajmowane wspólnie z rodzicami. Mężczyzna nie miał też prawa zbliżać się do nich. Jednak 30-latek nie przejął się wyrokiem i nie zmieniając dotychczasowego postępowania, nadal wyzywał i bił swoich rodziców. Dzisiaj sąd zdecydował, że mieszkaniec Ostródy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Za znęcanie psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
 

Powrót na górę strony