Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden człowiek – wiele przestępstw

Oleccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju dokonanego na mieszkance Olecka w jej mieszkaniu. Napastnik wszedł do mieszkania 68-latki, doprowadził do stanu bezbronności i ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wobec napastnika sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło we wtorek (09.11.2021 r.) w Olecku. Do otwartego mieszkania 68-latki wszedł mężczyzna. Kobieta spała i to chciał wykorzystać napastnik szukający wartościowych przedmiotów. Gdy nagle kobieta się obudziła, sprawca zakrył jej twarz, doprowadził do stanu bezbronności a następnie dokonał kradzieży ponad 50 tysięcy złotych i uciekł. Dzięki zaangażowaniu i skutecznej pracy policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Olecku, szybko ustalili dane podejrzanego, którym okazał się mieszkaniec Olecka.

W czwartek (11.11.2021 r.) w miejscowości Kowale Oleckie funkcjonariusze drogówki podczas kontroli prędkości zatrzymali kierującego mercedesem. Za kierownicą siedział  sprawca rozboju. Po sprawdzeniu systemów informatycznych policjanci ustalili ponadto, że 36-latek ma na sumieniu nie tylko rozbój, ale posiada również zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto podczas dalszych czynności znaleziono przy nim amfetaminę. Wstępne badania wykazały, że 36-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i została od niego pobrana krew do dalszych badań.

W piątek (12.11.2021 r.) na wniosek prokuratora, wobec 36-latka Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.   

(pk/tm)

Powrót na górę strony