Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twoje światła – nasze bezpieczeństwo. Jesienią zadbaj o oświetlenie!

Jesienią zmiany pogody i związana z tym zmiana warunków drogowych szczególnie dają o sobie znać kierowcom. Dlatego o tej porze roku trzeba w sposób szczególny zadbać o przygotowanie swojego auta do podróży. Właśnie z tego powodu po raz kolejny ruszyła akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, którą przygotowali policjanci drogówki współpracując z Instytutem Transportu Samochodowego oraz partnerami akcji w całym kraju.

 

 

Plaka akcji z napisem Twoje światła nasze bezpieczenstwo na tle świateł reflektorów

Od 21 października do 15 grudnia 2021 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane będą działania mające na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, w wybranych stacjach diagnostycznych, wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach. Ponadto użytkownicy aplikacji "Yanosik" będą mieli dostęp do informacji na temat akcji oraz o lokalizacji najbliższej stacji biorącej udział w akcji.

Ponadto w wybranych terminach policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego również będą prowadzić kontrole w tym zakresie.

  • Policjant kontrolujący na parkingu oświetlenie busa przewożącego pasażerów
    Policjant w Lidzbarku Warm. kontrolujący oświetlenie busa przewożącego pasażerów

Kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A., a także wszystkie stacje diagnostyczne, które zgłosiły chęć udziały w kampanii.

Na poniższym filmie widoczny jest policjant stojący obok radiowozu i opowiadający o założeniach akcji "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo", a takze animacja obrazująca działanie świateł w sposób prawidłowy oraz nieprawidłowy.

Film Policjant informujący o akcji "Twoje światła nasze bezpieczeństwo"

Opis filmu: Policjant informujący o akcji "Twoje światła nasze bezpieczeństwo"

Pobierz plik Policjant informujący o akcji "Twoje światła nasze bezpieczeństwo" (format mp4 - rozmiar 15.53 MB)

Lista stacji biorących udział w kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” na Warmii i Mazurach znajduje się w załączniku do komunikatu.

Twoje światła - nasze bezpieczeństwo w regionie:

 

(tm)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony