Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźne i tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe

Nadmierna prędkość, alkohol w organizmie kierowcy, chwila nieuwagi – te trzy czynniki oddzielnie są na drodze bardzo groźne, a połączone ze sobą tworzą zabójczą mieszankę. Policjanci wyjaśniają co było przyczyną tragicznego w skutkach wypadku osobówki i rowerzysty w powiecie ostródzkim, w którym zginęli obaj kierowcy. Do kolejnego zdarzenia z udziałem rowerzysty doszło też w powiecie kętrzyńskim. Natomiast funkcjonariusze z Działdowa interweniowali na miejscu nocnego zderzenia dwóch ciągników rolniczych, których kierowcy byli nietrzeźwi.

Działdowo

Tuż przed północą w nocy z poniedziałku na wtorek (04/05.10.2021r.) w miejscowości Jabłonowo, w gminie Płośnica, na prostym odcinku drogi, podczas wymijania doszło do bocznego zderzenia dwóch ciągników rolniczych z przyczepami objętościowymi do przewozu zielonej masy. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Fendt, 27-latek z powiatu mławskiego w wyniku zderzenia pojazdów stracił panowanie nad ciągnikiem, doprowadzając do uszkodzenia ogrodzenia pobliskiej posesji. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie miał ponad 1,5 promila. Kierujący drugim ciągnikiem to również mieszkaniec powiatu mławskiego w wieku 24 lat. W jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwu kierującym policjanci elektronicznie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Lidzbarka. O dalszym losie nietrzeźwych mieszkańców powiatu mławskiego zadecyduje sąd.

Kętrzyn

W poniedziałek (04.10.2021) o godz. 10:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Z przekazanych informacji wynikało, że w Reszlu na ul. Warmińskiej doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący rowerem, 76-letni mężczyzna, najpierw zasygnalizował skręt w lewo, zjechał do środka osi jezdni, a następnie skręcił w prawo wjeżdżając bezpośrednio pod jadący za nim pojazd osobowy marki VW Polo. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem z obrażeniami głowy został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Zarówno kierująca autem kobieta jak i 76-latek byli trzeźwi. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Ostróda

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w powiecie ostródzkim pod Morągiem. Około godz. 17:30 na trasie Silin – Morąg, według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 51-letni kierujący toyotą z nieustalonych przyczyn zderzył się z kierującym rowerem 60-latkiem, po czym zjechał z drogi, najechał na przydrożne drzewo i wpadł do rowu. Obaj uczestnicy zdarzenia zginęli na miejscu. Na polecenie prokuratora ciała zostały zabezpieczone w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok oraz szczegółowych badań. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego zdarzenia.

Nidzica

Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (04.10.2021 r.) około godz. 11:00 na ul. Olsztyńskiej w Nidzicy. Z ustaleń funkcjonariuszy  zadysponowanych do obsługi wypadku wynika, że 48-letni mężczyzna kierując samochodem osobowym marki VW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, uderzył w betonowy przepust, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie mieszkańca podnidzickiej miejscowości. W wyniku wypadku kierujący pojazdem odniósł obrażenia kończyn dolnych i został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami i zabezpieczyli auto na parkingu strzeżonym.

  • miejsce zdarzenia drogowego
  • miejsce zdarzenia drogowego

Pisz

Jeszcze tej samej doby ale już przed północą patrol piskiej prewencji zatrzymał na ul. Pionierów w Piszu pojazd marki Volkswagen. Jechało nim czterech mężczyzn w wieku od 16 do 20 lat. Pochodzili z różnych miejscowości w gminie Pisz. Za kierownicą volkswagena siedział 19-latek. W trakcie kontroli drogowej był wyraźnie poddenerwowany i niespokojny. Mężczyzna był trzeźwy, ale badanie testerem narkotykowym wykazało, że znajduje się pod działaniem marihuany, do czego się przyznał. Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. Jeden z pasażerów, 20-latek, posiadał przy sobie woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego oraz wagę jubilerską. Drugi pasażer, 19-latek, miał dwa woreczki foliowe z białym proszkiem i także wagę jubilerską. Wszystkie te rzeczy zostały zabezpieczone przez policjantów. Wstępne badanie testerem wykazało, że susz roślinny to marihuana, a biały proszek to amfetamina. Kierowca volkswagena i dwaj pasażerowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Najmłodszy z nich, 16-latek, nie posiadał przy sobie żadnych zabronionych substancji, ani też przedmiotów. Przekazany został pod opiekę rodzicom. Jeśli okaże się, że 19-latek kierował samochodem będąc pod działaniem narkotyków grozi mu wówczas kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Pasażerom, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Szczytno

Dzięki właściwej reakcji, innego uczestnika ruchu drogowego, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. W poniedziałek (04.10.21r.) parę minut po godzinie 17:00 funkcjonariusze otrzymali niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że pod jeden ze sklepów położonych w Spychowie podjechał kierowca, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z relacji świadków wynikało również, że mężczyzna wysiadł z pojazdu marki Peugeot, stracił równowagę i przewrócił się. Na skutek upadku mężczyzna doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala w Szczytnie. Z uwagi na to, że 71-letni mieszkaniec gminy Świętajno nie mógł być poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano mu krew do badań. Wyniki potwierdzą, jakie posiadał on stężenie alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 71-latkowi grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(tm)

Powrót na górę strony