Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził śmiercią sąsiadowi – trafił za kraty

Policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego 36–latka, po tym jak z nożem wtargnął do domu sąsiada i groził mu pozbawieniem życia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. 36-latek z gminy Górowo Iławeckie został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu kara nie krótsza niż 8 lat więzienia.

W czwartek (30.09.2021r.) przed godz. 22:00 policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. O pomoc poprosił mężczyzna, po tym jak do jego mieszkania wtargnął pijany sąsiad z nożem w ręce i krzycząc, że go zabije rzucił się na niego. Zaatakowany mężczyzna zdołał się obronić i wypchnąć sąsiada za drzwi. Policjanci zatrzymali 36–letniego mężczyznę, który trzeźwiał w policyjnej celi.

W tym czasie kryminalni przesłuchali świadków zdarzenia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa i wtargnięcia do mieszkania pokrzywdzonego. 36–latek w znacznej części potwierdził okoliczności opisane w stawianych mu zarzutach.

W sobotę (02.10.21r.) Sąd Rejonowy w Bartoszycach na wniosek policji i prokuratury aresztował mieszkańca gminy Górowo Iławeckie na 3 miesiące. 36–latkowi grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotnego pozbawienia wolności.

(mk/tm)

Powrót na górę strony