Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Tydzień Mobilności na Warmii i Mazurach

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, akcja prowadzona pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Aktywnie w te działania włączyli się również policjanci z Warmii i Mazur.

Roadpol Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z „wizją zero” – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Więcej na temat działań można przeczytać na stronie https://policja.pl/pol/aktualnosci/208326,ROADPOL-Safety-Days-Zyj-i-pozwol-zyc-innym.html

Jak co roku w te działania włączają się również policjanci z Warmii i Mazur.

We wtorek (21.09.21r.) w ramach działań profilaktycznych w tym obszarze policjanci z bartoszyckiej drogówki, we współpracy z policjantami z Kętrzyna i Lidzbarka Warmińskiego, przeprowadzili kaskadowy pomiar prędkości na drogach łączących poszczególne powiaty.

 • Policjanci prowadzący statyczny pomiar prędkości
  Policjanci prowadzący statyczny pomiar prędkości
 • Policjanci prowadzący statyczny pomiar prędkości, stojący na drodze obok radiowozu
  Policjanci prowadzący statyczny pomiar prędkości

Więcej na ten temat na stronie https://bartoszyce.policja.gov.pl/o03/aktualnosci/85577,Bartoszyce-Roadpol-Sefety-Days-zyj-i-pozwol-zyc-innym.html

Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników w tym także tych najmłodszych. Dlatego w myśl zasady „Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał” st. asp. Joanna Kwiatkowska wspólnie z dzielnicowymi spotykała się z przedszkolakami oraz uczniami iławskich szkół, aby porozmawiać na temat zasad ruchu drogowego.

 • Spotkanie z przedszkolakami
  Spotkanie z przedszkolakami
 • ROAD SAFETY DAYS w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie
  ROAD SAFETY DAYS w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie
 • Policjanci rozmawiają z przedszkolakami
  Policjanci rozmawiają z przedszkolakami

Więcej na ten temat na stronie https://ilawa.policja.gov.pl/o08/aktualnosci/85639,ROAD-SAFETY-DAYS-rowniez-w-ilawskich-szkolach-i-przedszkolach.html

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie w ramach akcji Road Safety Days spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Słuchaczami spotkania byli młodzi kierowcy oraz ci, którzy są w trakcie kursu na prawo jazdy. Działania takie mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. W trakcie spotkania policjanci przekazali najważniejsze informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili najczęstsze przyczyny wypadków drogowych oraz uświadamiali przyszłych kierowców, jak odpowiedzialną rolę będą pełnić za kierownicą samochodu. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów oraz na znaczenie elementów odblaskowych.

 • Uczniowie w sali podczas spotkania z policjantem
  Uczniowie w sali podczas spotkania z policjantem
 • Uczniowie w sali podczas spotkania z policjantem
  Uczniowie w sali podczas spotkania z policjantem
 • Uczniowie w sali podczas spotkania z policjantem
  Uczniowie w sali podczas spotkania z policjantem

Więcej na ten temat na stronie https://ketrzyn.policja.gov.pl/o09/aktualnosci/85576,Ketrzyn-W-ramach-Europejskiego-Tygodnia-Bezpieczenstwa-Ruchu-Drogowego-policjanc.html

Nowomiejscy policjanci podczas „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na drogach prowadzili wzmożone kontrole prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, nadzorowali okolice przejść dla pieszych, a także rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego o skutkach wypadków drogowych. Niechronionym uczestnikom ruchu drogowego rozdawali kamizelki odblaskowe. Późnym wieczorem, ok. godz. 21:00 na drodze pomiędzy Tylicami a Kuligami policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który w terenie niezabudowanym szedł poboczem drogi nie mając przy sobie elementów odblaskowych, przez co był kompletnie niewidoczny. Funkcjonariusze drogówki poza mandatem wręczyli mu również kamizelkę odblaskową, by bezpiecznie mógł dotrzeć do celu.

 • Policyjna kontrola drogowa
  Policyjna kontrola drogowa
 • policyjne działania Road Safety Days
  Policyjne działania Road Safety Days
 • policjant przekazuje pieszemu kamizelkę odblaskową
  Policjant przekazuje pieszemu kamizelkę odblaskową

Więcej na ten temat na stronie https://nowe-miasto-lubawskie.policja.gov.pl/o13/aktualnosci/85607,Europejski-Dzien-bez-ofiar-smiertelnych-na-drogach-dzialania-na-terenie-powiatu-.html

We wtorek (21.09.2021r.) policjantka z nidzickiej jednostki Policji st. sierż. Alicja Pepłowska spotkała się z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Napiwodzie aby razem porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Podczas pogadanki z dziećmi funkcjonariuszka podkreślała ogromną wagę widoczności pieszych w ruchu drogowym i zachęcała do korzystania z elementów odblaskowych. Podczas zorganizowanego spotkania edukacyjno-profilaktycznego maluchy dowiedziały się, dlaczego odblask ma magiczną moc i jak prawidłowo należy z niego korzystać aby spełniał swoją funkcję. Dzieci chętnie korzystają z rowerów, dlatego część pogadanki poświęcono na omówienie podstawowych elementów, w które powinien być wyposażony rower by móc z niego korzystać w sposób bezpieczny. W trakcie spotkania dzieci razem z policjantką utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych oraz przećwiczyły przechodzenie przez jezdnię na „pasach” w pobliżu szkoły.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września 2021r.) oraz akcji pod nazwą Road Safety Days, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zorganizowali spotkania edukacyjno – profilaktyczne z przedszkolakami i uczniami szkół położonych na terenie powiatu szczycieńskiego. Spotkania te odbyły się w Szkole Podstawowej w Rozogach, Szkole Podstawowej w Kolonii w gminie Świętajno, Szkole Podstawowej  w Rumach w gminie Dźwierzuty, Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Orzynach w gminie Dźwierzuty, Przedszkolu Samorządowym pn. „Akademia Bajek” w Świętajnie oraz Niepublicznym Przedszkolu pn. „Kinderland” w Szczytnie. W trakcie prowadzonych prelekcji sierż. Joanna Manelska, policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej oraz dzielnicowi przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego  o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, aby na drodze unikać zagrożeń  i czuć się bezpiecznie.

 • Policjantka podczas spotkania z dziećmi
  Policjantka podczas spotkania z dziećmi
 • Policjantka podczas spotkania z dziećmi
  Policjantka podczas spotkania z dziećmi
 • Policjantka podczas spotkania z dziećmi w przedszkolu
  Policjantka podczas spotkania z dziećmi

Więcej na ten temat na stronie Działania profilaktyczno-edukacyjne z dziećmi podczas Europejskiego Tygodnia Mobilnoci - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy (policja.gov.pl)

Szczycieńscy policjanci podczas działań.

 • Policjantka podczas statycznego pomiaru prędkości, stojąca na poboczu obok radiowozu
  Policjantka podczas statycznego pomiaru prędkości
 • Policjantka podczas kontroli drogowej zatrzymanego do niej kierującego
  Policjantka podczas kontroli drogowej
 • Dzieci przechodzące przez przejście pod nadzorem policjanta
  Dzieci przechodzące przez przejście pod nadzorem policjanta

Więc ej na ten temat na stronie https://szczytno.policja.gov.pl/o17/aktualnosci/85602,Szczytno-Policjanci-w-dniach-16-22-wrzesnia-br-prowadzili-dzialania-profilaktycz.html

(tm)

Powrót na górę strony