Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Mając 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę tira z naczepą

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę tira. 62-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z takim wynikiem Jan L. wsiadł za kierownicę ciężarowego mana z naczepą. O niebezpiecznej jeździe kierowcy poinformował jeden z użytkowników drogi. Mieszkaniec Ostródy trafił do policyjnego aresztu. Teraz 62-latkowi oprócz utraty prawa jazdy, za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut przed godziną 18.00 na numer alarmowy ostródzkiej komendy policji zadzwonił użytkownik drogi informując, że jadący przed nim kierowca tir-a może być pijany. W rozmowie przekazał, że kierowca pojazdu ma trudności utrzymania ciężarówki na swoim pasie ruchu i utrudnia manewry innym kierowcom. Policjanci ruchu drogowego pojazd skontrolowali na parkingu przed Ostródą. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wówczas okazało się, że 62-latek siedzący za kierownicą tira był pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jan L. został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W tym przypadku policjanci i świadek zdarzenia wyeliminowali olbrzymie zagrożenie, jakie stanowił nietrzeźwy kierowca tira.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Ostródy usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawo jazdy na okres nawet do 10 lat.

Policjanci apelują, aby wszelkie zaobserwowane, a nienaturalne odruchy kierowcy, mogące świadczyć o stanie nietrzeźwym kierującego, natychmiast zgłaszać pod nr 997.

Nagranie audio Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy

Powrót na górę strony