Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: 4 wypadki śmiertelne w ciągu zaledwie kilku godzin

W ciągu zaledwie kilku godzin na drogach Warmii i Mazur doszło do 4 wypadków śmiertelnych. W Dobrym Mieście pijana 44-latka kierująca mercedesem potrąciła na przejściu dla pieszych 80-latkę. Kobieta niestety nie przeżyła. W okolicach Lidzbarka Warmińskiego zginął 51-letni pasażer vw passata. Jego dwaj koledzy, którzy uciekli z miejsca zdarzenia pilnowani są w szpitalu przez policjantów. Zderzenia z drzewem nie przeżył 20-letni kierowca bmw. Auto dachowało, a siła uderzenia była tak duża, że mężczyzna wypadł przez przednią szybę auta. W podobny sposób zginął 30-letni kierowca opla. Jego samochód na trasie Wieliczki – Sobole kilkukrotnie koziołkował. W konsekwencji kierowca wypadł z auta. Policjanci wyjaśniają okoliczności wszystkich zdarzeń drogowych.

Około godziny 20.00 na ulicy Grunwaldzkiej w Dobrym Mieście doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca mercedesem najechała na kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. 80-latka zginęła na miejscu. Jak się okazało, 44-letnia kierująca była pijana, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkanka Dobrego Miasta została zatrzymana.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego będąc pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 21.00 na drodze wojewódzkiej 513 pomiędzy miejscowościami Babiak – Miłkowo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym volkswagenem passat jadąc w kierunku Ornety z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł mężczyzna podróżujący autem. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zebrali wszelkie ślady mogące przyczynić się do ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku.

W tym samym czasie inna grupa policjantów poszukiwała dwóch mężczyzn, podróżujących passatem, którzy zbiegli z  miejsca wypadku. 

Po około 5 godzinach policjanci zatrzymali 42 i 26-latka na terenie sąsiedniej miejscowości, w odległości około 7 kilometrów od miejsca wypadku. Z uwagi na obrażenia ciała obaj uczestnicy zostali przetransportowani karetką w asyście policjantów do szpitala w Olsztynie.

W chwili zatrzymania jeden z mężczyzn był pijany. Badanie stanu trzeźwości u 26-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

W chwili obecnej policjanci ustalają kto kierował samochodem i ile osób nim podróżowało.

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Kętrzyn - Barciany. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki BMW  z niewyjaśnionych przyczyn  na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Jak ustalili policjanci 20-latek jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W wyniku uderzenia kierowca wypadł przez przednią szybę pojazdu na jezdnię. W skutek odniesionych obrażeń mężczyzna, po przetransportowaniu do szpitala, zmarł.

W podobny sposób zginął 30-letni kierowca opla. Do zdarzenia doszło dzisiaj  przed godziną 1.00 na trasie Wieliczki -  Sobole. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Opel, z nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi, zjechał na prawe pobocze, po czym  kilkakrotnie koziołkował w przydrożnym rowie. Wskutek odniesionych obrażeń kierujący oplem poniósł śmierć na miejscu.

Ponadto policjanci ustalili, że Damian R. nie posiadał prawa jazdy.

Ostródzcy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na krajowej 16. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca motocykla wyprzedzając na łuki drogi samochód ciężarowy uderzył w nadjeżdżające z przeciwnego kierunku bmw. 23-letni kierowca jednośladu doznał urazów ciała, a następnie został helikopterem przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

Policjanci pracując na miejscu wypadku wyjaśniali okoliczności zdarzenia, zabezpieczali ślady, sprawdzili również stan trzeźwości kierowcy bmw. Kobieta była trzeźwa. Na tym odcinku drogi wystąpiły prawie 3 godzinne utrudnienia w ruchu. Na ten czas policjanci zorganizowali objazdy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wszystkich zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony