Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany uczeń przyszedł na zajęcia z matematyki

Kętrzyńscy policjanci interweniowali w jednym z tamtejszych gimnazjów, po tym jak pedagog szkolna poinformowała o pijanym uczniu. Jak się okazało, 14-latek przyszedł na zajęcia z matematyki mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz funkcjonariusze ustalają, skąd nieletni miał alkohol. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Kętrzyńscy policjanci zostali poinformowani o tym, że uczeń jednego z  gimnazjum na terenie miasta przyszedł do szkoły pod wpływem alkoholu. Na miejscu pedagog szkolna  poinformowała funkcjonariuszy, że podczas trwania zajęć lekcyjnych z matematyki poprosiła do swojego gabinetu 14-letniego ucznia. Podczas rozmowy z nastolatkiem poczuła zapach alkoholu. W obecności rodzica funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości chłopca. Przeprowadzone badanie  wykazało u 14-latka blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, skąd uczeń miał alkohol.
W myśl Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi sprzedawcy, który sprzeda alkohol osobie niepełnoletniej grozi kara grzywny. Właściciel sklepu może również stracić koncesję na sprzedaż alkoholu. Natomiast zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Powrót na górę strony