Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

29-latek odpowie za kradzież rozbójniczą, a 28-latek za kradzież z włamaniem

Często złoczyńcy są zatrzymywani na gorącym uczynku, a okoliczności przestępstw wyjaśniane bardzo szybko. W innych przypadkach, wyjaśnienie tych spraw wymaga troszkę więcej czasu i mozolnej pracy wykonanej przez policjantów. W przypadku dwóch mężczyzn zatrzymanych przez olsztyńskich policjantów, konsekwencje jednego dosięgły po kilku dniach, drugiego po kilku miesiącach. 29-latek odpowie za kradzież rozbójniczą, a 28-latek za kradzież z włamaniem.

Włamał się do wrzutnika na myjni

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu w KMP w Olsztynie wyjaśnili okoliczności i zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do wrzutnika na terenie jednej z olsztyńskich myjni samoobsługowych. Do zdarzenia doszło na początku maja 2021 roku. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna przyjechał umyć auto, a następnie włamał się do wrzutnika, z którego ukradł blisko 900 złotych, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci prowadzący postępowanie wpadli na trop sprawcy przestępstwa i zatrzymali go w pobliżu swojego domu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Olsztyna. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Recydywista odpowie za kradzież rozbójniczą

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie wyjaśnili okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło w sierpniu 2021 roku w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca ukradł alkohol i produkty spożywcze o łącznej wartości kilkudziesięciu złotych. Ochroniarz sklepu próbował ująć mężczyznę, gdy ten przekroczył linię kas. Napastnik zaatakował pracownika placówki handlowej, uderzając i kopiąc go po całym ciele, ostatecznie dusząc doprowadził go do bezbronności, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń. Olsztyńscy policjanci w trakcie czynności wpadli na trop podejrzanego o popełnienie przestępstwa mężczyzny i zatrzymali go w ubiegły czwartek (09.09.2021) na jednym z olsztyńskich parkingów. Mężczyzna podróżował osobowym oplem wraz z innym pasażerem. Z otrzymanych wcześniej informacji wynikało, że może on być niebezpieczny oraz stawiać czynny opór podczas zatrzymania. Zatrzymanie mężczyzny odbyło się warunkach dynamicznych. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Olsztyna, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do której się przyznał. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że był on w przeszłości karany za podobne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(aj/tm)

  • Moment zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Zatrzymany mężczyzna leży na ziemi obok swojego samochodu, a nad nim stoją policjanci.
    Moment zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą
Powrót na górę strony